Plan przygotowań do sezonu 2019/20

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Jeszcze chwila, jeszcze momencik i ruszamy z przygotowaniami do sezonu 2019/20. Zapoznajcie się z naszymi przedsezonowymi planami!

Misję przygotowań do sezonu 2019/20 nasi siatkarze rozpoczną już 2 września. W tym dniu przetestujemy ich umiejętności i zaprosimy na popołudniowy trening na piasku. Pierwsze dni września upłyną również pod znakiem badań lekarskich – sprawdzimy w jakiej kondycji zdrowotnej są nasi zawodnicy.

Powrót do treningów czysto siatkarskich bardzo cieszy, w końcu każdy z nas nie znalazł się tu gdzie jest przez przypadek. Ten powrót byłby jednak milszy, gdyby nie cała reszta dodatkowych bolesnych procesów temu towarzyszących. Ale podobno im bardziej boli w przygotowaniach tym mniej w trakcie sezonu. Na pewno ważne też było jak każdy spędził, długą w tym roku, przerwę w rozgrywkach, po prostu z wiekiem ciało wybacza coraz miej zaniedbań. Najbardziej w okresie przygotowawczym lubię..dni wolne. Tak poł żartem pół serio słyszałem gdzieś ostatnio, że przygotowania do sezonu są jak choroba trzeba ja przebyć, trochę pocierpieć, żeby w rezultacie stać się mocniejszym.. Nie ma tu żadnych pięknych frazesów, ani złotych formuł. Liczy się rzetelna, mądra praca, fizyczna jak i integracja grupy. Wszystko to, żeby dać sobie szanse w nieodległej przyszłości na ewentualne dobre występy – opowiada o przygotowaniach do sezonu rozgrywający Maciej Gorzkiewicz.

We wrześniu czeka nas pierwszy sprawdzian – turniej w Legnicy (21.09. – 22.09.), gdzie zmierzymy się z Jastrzębskim Węglem, Asseco Resovią Rzeszów oraz GKS-em Katowice. Na koniec września zaplanowany jest również sparing  w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu CMC (27.09.). Warto podkreślić, że to właśnie z tą ekipą już 26 października rozegramy pierwsze PlusLigowe spotkanie w naszej hali.

 

My z kolei już dzisiaj zapraszamy Państwa na wielkie lubińskie święto siatkówki – Memoriał Jana Rutyńskiego. Turniej odbędzie się w dniach 04.10. – 05.10., a wezmą w nim udział wyjątkowi goście: Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin i Chemik Bydgoszcz. Bądźcie w tych dniach z nami na hali!

 

Ostatnia prosta przed rozpoczęciem zmagań ligowych to towarzyskie spotkanie z MKS-em Będzin (22.10). A potem już tylko wiążemy sznurówki i gramy o punkty. Do boju!

 

Plan turniejów i sparingów Cuprum Lubin:

21 – 22.09. – Turniej w Legnicy (Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice)

27.09. –  Sparing z Aluronem Virtu CMC Zawiercie

04 – 05.10. – Memoriał Jana Rutyńskiego w Lubinie (Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin, Chemik Bydgoszcz)

11 – 12. 10.Turniej w Solcu (Chemik Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, Onico Warszawa)

22.10. –  Sparing z MKS-em Będzin