Zmiany w miedziowym sztabie szkoleniowym

AKTUALNOŚCI

W przyszłym sezonie PlusLigi naszą drużynę poprowadzi trener Paweł Rusek. Jego asystentem będzie Tomasz Kowalski, a z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego niestety musimy się pożegnać. 

Po trzech wspólnie przepracowanych latach z naszym klubem rozstają się trener przygotowania motorycznego Bartosz Bielenda i statystyk Maciej Barczyński. Obaj dali się poznać jako profesjonalni i sumienni fachowcy, którzy bardzo przykładają się do swoich zajęć. Bartek oprócz tego, że dbał o dobrą kondycję zawodników i starał się zminimalizować ryzyko kontuzji, to przyczynił się także do zwiększenia świadomości pracowników spółki naszego sponsora strategicznego KGHM Polska Miedź odnośnie prowadzenia aktywnego trybu życia. W trakcie dwóch poprzednich sezonów prowadził dla nich zajęcia, przeciwdziałające powstawaniu wad kręgosłupa. Maciek natomiast, zwykle zapatrzony w swój komputer, wykonywał pracę na pierwszy rzut oka niewidoczną, a jednak niezbędną do tworzenia planów taktycznych na każdy kolejny mecz. 

Z klubem żegna się także fizjoterapeuta Maciej Mata, który spędził z nami ostatni rok. Zakończony sezon był niezwykle intensywny sportowo, w związku z czym zaangażowanie Maćka w regenerację i poprawę zdrowia oraz kondycji zawodników w tym trudnym czasie było wprost nieocenione. 

Całej trójce dziękujemy za ogrom wykonanej pracy, zaangażowanie i profesjonalizm. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój na ścieżkach kariery, jakie sobie obrali!