Paweł Pietraszko dalej w Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Przyszła pora na pierwsze oficjalne ogłoszenia transferowe dotyczące sezonu 2023/2024. Skład drużyny rozpoczynamy od informacji o środkowych… Miedziowych barw dalej będzie bronił Paweł Pietraszko! 

Najlepiej blokujący Miedziowy minionego sezonu, niezwykle skuteczny także w ataku, a w trudnych momentach oaza spokoju na boisku – cech Pawła Pietraszki można wymieniać naprawdę wiele. Warto do tego dołożyć również drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Miasta Lubin i Powiatu Lubińskiego w 2022 roku. 

Pietraszko dołączył do naszego zespołu w 2020 roku, doleczając kontuzję barku. Na parkiet wrócił w trakcie sezonu, ale szybko pokazał, że ambicji i woli walki mu nie brakuje. Z roku na rok stawał się coraz bardziej skutecznym i pewnym siebie zawodnikiem, a miniony sezon można nazwać najlepszym w jego karierze. Zagrał 29 spotkań, zdobywając w nich 268 punktów, w tym 27 zagrywką i 66 blokiem. Szybko udowodnił swoją wartość na parkiecie i wypracował pewną pozycję w podstawowej „szóstce”. 

Bardzo się cieszymy, że Paweł Pietraszko pozostaje z nami na kolejny rok! Będzie to już jego czwarty sezon w miedziowych barwach. Jesteśmy przekonani, że i tym razem pokaże na boisku swoje największe atuty.

 

____________________________

Paweł Pietraszko

Data urodzenia: 5 października 1990

Pozycja: środkowy

Wzrost: 203 cm

Zasięg w ataku:  352 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin