Zwycięstwo z kompletem punktów u siebie!

AKTUALNOŚCI

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie i pierwszy komplet punktów na koncie! Nasza drużyna spisała się dziś wyśmienicie, pokonując w trzech setach zespół Ślepska Malow Suwałki. Najlepszym zawodnikiem wybrano niezwykle walecznego dziś Masahiro Sekitę!

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku z prawego skrzydła Remigiusza Kapicy. Wynik wahał się w granicach remisu aż do momentu, gdy punktowym blokiem popisał się Marcin Waliński, a za chwilę asa serwisowego posłał Wojciech Ferens. W pierwszym secie nasza drużyna pokazała się ze świetnej strony w polu serwisowym. Miedziowi zaserwowali łącznie cztery asy, psując zagrywkę zaledwie dwukrotnie. W ataku najlepiej spisywali się Kapica i Waliński, dzięki czemu nasza przewaga rosła. Pod koniec seta nieprzeciętnym blokiem popisał się nasz japoński rozgrywający Masahiro Sekita, a ostateczny cios zadał kapitan Wojciech Ferens.

W drugą partię lepiej weszli goście. Serię punktów przełamał nasz młody atakujący (1:4), ale suwałczanie nie chcieli łatwo oddać prowadzenia (9:12). Najlepiej punktował ich atakujący Bartłomiej Bołądź. Nasi zawodnicy sumiennie odrabiali stratę i do remisu doprowadzili przy stanie 15:15. Nie do zatrzymania był wtedy Kapica i za jego sprawą wynik odwrócił się na naszą korzyść (17:15). Nie musieliśmy jednak długo czekać na odpowiedź przeciwnika (20:20) i w końcówce zrobiło się gorąco. Na szczęście powróciliśmy do swojej dobrej gry z pierwszego seta i na przerwę schodziliśmy z uśmiechami na twarzach.

Na ostatnią partię wyszliśmy maksymalnie zmotywowani i już od samego początku widać było, że będziemy walczyć do ostatniej piłki. Stabilne przyjęcie po naszej stronie (63% pozytywnego) dobrze wykorzystywał Masahiro Sekita i kreował ciekawe sytuacje na siatce. Dobre wystawy nasi bombardierzy zamieniali w punkty, a rywalom trudno było zatrzymać nasz zespół, zmierzający po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem wybrano japońskiego rozgrywającego, który zdobył aż 3 punkty: atakiem, zagrywką i blokiem. Najlepiej punktującym był natomiast Marcin Waliński (17 oczek, skuteczność 73%).

MVP: Masahiro Sekita

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

Cuprum: Waliński (17), Gunia (7), Ferens (13), Sekita (3), Pietraszko (5), Kapica (16), Szymura (L) oraz Maruszczyk (1), Stępień, Sas (L).

Ślepsk: Łukasik (3), Makowski, Klinkenberg (6), Bołądź (15), Takvam (5), Sapiński (5), Czunkiewicz (L), oraz Laskowski, Ziobrowski, Buchowski (1), Halaba (11), Smoliński.