Alexander Berger na dłużej w Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Doświadczony, stabilny w przyjęciu, nasz drugi najlepiej punktujący zawodnik poprzedniego sezonu i trzykrotny zdobywca statuetki MVP – Alexander Berger także w nadchodzącym sezonie będzie bronił miedziowych barw!  

Alex Berger to kolejny zawodnik, który w przyszłym sezonie 2023/2024 będzie reprezentował nasz klub. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w Lubinie zostaje Paweł Pietraszko. Obaj zawodnicy odgrywali bardzo ważne role na boisku w zakończonym niedawno sezonie. Alex był naszym drugim najlepiej punktującym zawodnikiem (tuż za Adamem Lorencem). Austriak zdobył 309 oczek, a co więcej trzykrotnie otrzymał nagrodę MVP. Warto dodać, że cztery razy wybrano go także najlepszym zawodnikiem z drużyny przegranej. 

Zanim Berger trafił do naszej drużyny, grał w wielu europejskich klubach jak np. Halkbank Ankara, Gas Sales Piacenza czy Sir Safety Conad Perugia, z którą zdobył wiele tytułów: mistrzostwo Włoch (2018), wicemistrzostwo Włoch (2019), SuperPuchar (2017) oraz dwa Puchary Włoch. 

Dla Alexandra Bergera będzie to drugi rok w barwach Cuprum Lubin. Bardzo się cieszymy z przedłużenia kontraktu i mamy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla przyjmującego równie dobry co poprzedni! 

______________________

Alexander Berger

Data urodzenia: 27 września 1988

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 194 cm

Zasięg w ataku: 352 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin