Ostatnie rozstania z miedziową drużyną

AKTUALNOŚCI

Zawsze uśmiechnięci, pozytywni i pełni dobrej energii – na boisku i poza nim. Gorąco dziękujemy Remigiuszowi Kapicy za dwa miedziowe sezony, a Kamilowi Szymurze za trzy wspólne lata. Do zobaczenia po drugiej stronie siatki, Panowie! 

Pożegnania nigdy nie są łatwe… Tym bardziej trudne jest to po trzech sezonach, które w naszym klubie spędził Kamil Szymura. Dołączył do drużyny w 2020 roku jako młody, perspektywiczny libero i bardzo dobrze wykorzystał otrzymaną szansę! Jego świetna postawa na parkiecie, waleczność i ofiarność zostały docenione przez trenera seniorskiej reprezentacji Polski Nikolę Grbicia. Rok temu w czerwcu zaliczył swój debiut w biało-czerwonych barwach. Doświadczenie zdobyte na kadrze wykorzystał także w PlusLidze. W tym sezonie był naszym najlepiej przyjmującym zawodnikiem – zanotował skuteczność 50,61% pozytywnego przyjęcia. 

Nieco mniej, bo dwa lata spędził w naszym klubie Remigiusz Kapica. Gdy dołączał do zespołu w 2021 roku, był nastawiony na zaciętą walkę na swojej pozycji. Okoliczności jednak sprawiły, że otrzymał wielką szansę, ale i spore wyzwanie… stając się pierwszym atakującym miedziowej drużyny. Zadaniu sprostał w 100%, notując świetny sezon 2021/2022 i kończąc go z liczbą 364 punktów na koncie. Łącznie w naszym klubie Remek rozegrał 54 mecze, zdobywając 550 oczek. 

Panowie! bardzo dziękujemy za reprezentowanie barw naszego klubu, za waszą waleczność i profesjonalizm na boisku oraz dobrą energię i uśmiech również poza nim. Życzymy Wam powodzenia i sukcesów na siatkarskim szlaku!