Startuje Liga Narodów 2023!

AKTUALNOŚCI

Sezon kadrowy rusza na dobre. Dziś startują pierwsze turnieje siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn, które odbędą się w Kanadzie i Japonii. Polacy zagrają w Nagoyi, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Francji, Serbii, Bułgarii i Iranu.

Polska kadra rozpoczęła sezon od zgrupowania w ośrodku treningowym w Spale, na zakończenie którego rozegrała towarzyski dwumecz z reprezentacją Niemiec. Obydwa spotkania zakończyły się tie-breakiem, w pierwszym dniu dla Niemiec, a w drugim dla nas. Potem Biało-Czerwoni polecieli do Japonii – nieco wcześniej, by przyzwyczaić się do zmiany strefy czasowej i rozegrać dwa zaplanowane sparingi z kadrą gospodarzy. Pierwszy zakończył się wygraną Japończyków 3:2, ale w drugim pokazaliśmy klasę, wygrywając 3:1. To były ostatnie sprawdziany przed Ligą Narodów, która oficjalnie rozpoczyna się dzisiaj.

Polacy pierwsze spotkanie zagrają jutro o godzinie 11:00. Ich przeciwnikiem będą mistrzowie olimpijscy z Tokio – Francuzi. Dzień później zmierzą się z Iranem także o 11:00, natomiast w piątek polskich kibiców czeka wcześniejsza pobudka. Z Bułgarami zagramy o godzinie 9:10. Sobota dla Biało-czerwonych będzie dniem regeneracji i odpoczynku, by turniej w Nagoyi zakończyć niedzielnym spotkaniem z Serbami (godz. 8:40).

Drugi turniej zaplanowany jest na dni 20-25 czerwca 2023 w Holandii i Francji. Polacy zagrają w Rotterdamie z Niemcami, Holandią, USA i Włochami.

Terminarz meczów Polaków na turnieju w Nagoyi:

  • 07.06, środa: Polska – Francja (godz. 11:00)
  • 08.06, czwartek: Polska – Iran (godz. 11:00)
  • 09.06, piątek: Polska – Bułgaria (godz. 9:10)
  • 11.06, niedziela: Serbia – Polska (godz. 8:40)

 

Fot. PZPS.pl