„Bratobójcze” starcie: Lubin vs Lublin

AKTUALNOŚCI

Przed nami spotkanie, które komentatorom sportowym sprawia niemały problem: Lubin kontra Lublin. Z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi zmierzymy się w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Zapraszamy do hali RCS!

LUK Lublin w PlusLidze zalicza dopiero pierwszy sezon, ale już zdążył pokazać się z dobrej strony, wygrywając m.in. z takimi drużynami jak Projekt Warszawa, PGE Skra Bełchatów czy Asseco Resovia. W tabeli lublinianie zajmują 10. miejsce i są jedną z trzech drużyn w lidze, które do tej pory rozegrały wszystkie 20 meczów. Mają na koncie 20 punktów. My mamy ich 17, ale i jeden mecz rozegrany mniej. Stawka spotkania jest więc bardzo wysoka.

Jak zawodnicy z Lublina prezentują się w rankingach PlusLigi? Całościowo są obecnie drugim zespołem pod kątem największej liczby punktowych bloków. W tym elemencie najlepszy jest Jan Nowakowski, będący na najniższym stopniu podium w klasyfikacji blokujących (3. miejsce, 44 bloki). Najlepiej punktujący zawodnicy obydwu zespołów w rankingu są obok siebie: Remigiusz Kapica (7. miejsce, 299 pkt) i Bartosz Filipiak (8. miejsce, 292 pkt). Patrząc na statystyki personalne graczy lepszą skuteczność ma nasz Remek: 50% do 44% Bartosza Filipiaka.

Zapraszamy wszystkich kibiców na piątkowe starcie do hali RCS w Lubinie! Grę rozpoczniemy o godzinie 20:30. Mamy nadzieję, że weekend rozpoczniecie razem z nami! Bilety do nabycia TUTAJ lub stacjonarnie w kasie hali RCS. Dla tych, którzy z różnych powodów nie dadzą rady być z nami na żywo, proponujemy transmisję w Polsacie Sport. Trzymajcie kciuki!

21. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – LUK Lublin

Piątek (18.02.2022), godz. 20:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28b, Lubin