Z Zawiercia do Lubina

AKTUALNOŚCI

Wojciech Ferens jest nowym przyjmującym Cuprum Lubin. Jest doświadczonym zawodnikiem, ma za sobą kilka udanych sezonów w polskiej lidze oraz jeden rozegrany w lidze francuskiej (AS Cannes VB). Swój PlusLigowy debiut w 2010 roku zaliczył w Indykpol AZS UMW Olsztyn. W zakończonym sezonie  reprezentował Aluron Virtu CMC Zawiercie.

W trakcie swojej kariery Ferens zdobył dwa razy złoty medal Pucharu Polski: w 2014 roku, w barwach Zaksa Kędzierzyn Koźle oraz w 2018 roku z Treflem Gdańsk. Jest również dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski: w 2018 roku wraz z drużyną Trefla Gdańsk i w 2019 roku z Jastrzębskim Węglem. Przyjmujący w występach kadry narodowej sięgnął po srebro podczas Letniej Uniwersjady w  2013 roku oraz brąz  Ligi Europejskiej w 2015 roku.

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do Cuprum Lubin?

Lubin zawsze był zespołem, który sprawiał mnóstwo trudności praktycznie każdemu zespołowi w Lidze. Zawsze trzeba było grać z Lubinem na maximum swoich umiejętności. Do tego stawia się tutaj na cały zespół. Wszystko to razem sprawiło, że chętnie przeniosłem się do Cuprum.

Jak oceniasz swój poprzedni sezon w Zawierciu ?

Był to dla mnie trudny sezon, jeden z tych, które chce się wymazać z pamięci. Inne oczekiwania i inna rzeczywistość. Sam klub i miasto wspominam bardzo dobrze. Chce by kolejny sezon był całkowicie inny.

Co jest twoim największym atutem na boisku?

Waleczność i siła.

Na różnych boiskach oglądamy Cię już od lat, czy jest coś czym możesz nas jeszcze zaskoczyć?

Będę się starał dawać jak najwięcej z siebie, by pokazać na co wciąż mnie stać! Chce by ten młody zespół pokazał pazur.

Jaki jest twój plan na najbliższy sezon w Cuprum Lubin?

Chce by każdy w lidze obawiał się Naszego zespołu. Sprawiać jak najwięcej niespodzianek i wypracować solidny poziom gry.

 

Wojtek, witamy wśród Miedziowych! Życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.

 

Wojciech Ferens – przyjmujący

data urodzenia: 05.04.1991 r
wzrost: 194
zasięg z wyskoku do ataku:  358