Czerny i Kubicki na mistrzostwach Europy U20!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Ledwie dobiegły końca mistrzostwa świata w seniorskiej siatkówce, a już zwracamy swoje oczy na kolejne zmagania reprezentacyjne. Dziś we Włoszech rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 20, w których wystąpią nasi dwaj zawodnicy: Kajtek Kubicki i Dominik Czerny.

W ME weźmie udział 12 europejskich drużyn U-20, podzielonych na dwie grupy. Polacy trafili do grupy 1. razem z Francją, Włochami, Serbią, Słowenią i Słowacją. W drugiej grupie znalazły się: Finlandia, Belgia, Bułgaria, Grecja, Portugalia i Czechy. Do kolejnej fazy – półfinałów – awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Mistrzostwa Europy U-20 rozpoczną się dziś i potrwają do niedzieli 25 września. Grupa pierwsza (polska) rozegra swoje spotkania w miejscowości Montesilvano, natomiast drużyny, które trafiły do grupy 2. zmierzą się w mieście Vasto. Do Włoch nasi biało-czerwoni kadrowicze polecieli już w ubiegłą środę.

Mocno trzymamy kciuki za polską reprezentację, a w szczególności za naszych klubowych zawodników Kajetana Kubickiego i Dominika Czernego. Powodzenia, Panowie!

Terminarz meczów reprezentacji Polski U-20:

17.09 Polska – Słowacja (godz. 17:30)

18.09 Serbia – Polska (godz. 15:00)

19.09 Polska – Francja (godz. 17:30)

21.09 Polska – Słowenia (godz. 15:00)

22.09 Włochy – Polska (godz. 20:00)

 

Fot. Polska Siatkówka / www.sulejow.pl