Drugi z rzędu wyjazd. Kierunek: Katowice

AKTUALNOŚCI, MECZE

Listopad rozpoczęliśmy od wyjazdowego meczu w Suwałkach. Przed nami drugie spotkanie na wyjeździe, lecz tym razem udamy się na Górny Śląsk. Już jutro o godzinie 20:30 zmierzymy się z GKS-em Katowice.

Katowiczanie na ten moment mają na swoim koncie 4 zwycięstwa i 4 porażki. W tabeli są na 10. miejscu z liczbą 9 punktów na swoim koncie. W ostatniej kolejce grali z Aluronem Wartą CMC Zawiercie, w którym to meczu ulegli gospodarzom 0:3.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole naszego jutrzejszego rywala jest atakujący Jakub Jarosz. Zdobył do tej pory 121 punktów, co daje mu wysokie 6. miejsce w rankingu punktujących PlusLigi. Do tego 3-krotnie był nagradzany statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. U nas natomiast najlepiej punktującym niezmiennie jest atakujący Remigiusz Kapica.

Zerkając na rozegrane do tej pory mecze między Miedziowymi a GKS-em Katowice, bilans jest zdecydowanie korzystniejszy dla naszego zespołu. Za nami 12 spotkań, spośród których wygraliśmy aż 10. Warto dodać, że połowa meczów (6) rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku.

Spotkanie z GKS-em Katowice zamknie 8. kolejkę rozgrywek PlusLigi. Odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o godzinie 20:30 w OS „Szopienice”. Wierzymy, że będziecie nam mocno kibicować sprzed telewizorów. Transmisja w Polsacie Sport. A jeśli ktoś będzie akurat w okolicy Górnego Śląska, to gorąco zapraszamy do hali!

8. kolejka PlusLigi 2022/2023

GKS Katowice – Cuprum Lubin

7.11 (poniedziałek), godz. 20:30, Ośrodek Sportowy „Szopienice”, ul. 11 Listopada 16, Szopienice