W starciu górą GKS Katowice

W meczu 8. kolejki PlusLigi między Cuprum Lubin a GKS-em Katowice zwyciężają siatkarze z Górnego Śląska. Komplet punktów pozostaje w kieszeni gospodarzy.

Trener Paweł Rusek w tym spotkaniu bardzo rotował składem. Wielu zawodników dostało swoje szanse na parkiecie. W wyjściowej „szóstce” wybiegł m.in. Kajetan Kubicki. Wyrównana gra punkt za punkt toczyła się do 17. punktu, a potem na parkiecie zaczęli dominować gospodarze. Po przerwie katowiczanie wciąż byli na fali i wyszli na kilka punktów przewagi (8:4), której nie oddali do końca seta. Trzecia partia także padła łupem gospodarzy.

MVP: Tomas Rousseaux

GKS Katowice – Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

GKS: Szymański (9), Jarosz (12), Kania (7), Rousseaux (15), Hain (3), Seganow (4), Mariański (L).

Cuprum: Kubicki (1), M’Baye (4), Pietraszko (5), Kovalov (2), Berger (8), Ziobrowski (3), Szymura (L), Sas (L) oraz Kapica (8), Pająk (1), Czerny, Ferens (4).