Dwaj specjaliści od miedziowej obrony

AKTUALNOŚCI

Czas przedstawić dwóch zawodników, którzy w sezonie 2021/2022 będą odpowiadać za obronę i przyjęcie w miedziowej drużynie. Na pozycji libero grać będą Kamil Szymura oraz Maciej Sas!

Kamil Szymura spędził w naszym klubie poprzedni sezon 2020/2021 i wystąpił niemal we wszystkich meczach. To kolejny zawodnik w naszej ekipie, który bardzo wcześnie dostał się do PlusLigi, bo mając zaledwie 17 lat.

Szymura ma na swoim koncie Puchar Polski oraz dwa złote medale: mistrzostwo I. Ligi i mistrzostwo Polski. Występował także w biało-czerwonej kadrze narodowej Kadetów, z którą w 2015 roku wywalczył złoto Mistrzostw Europy Wschodniej U-17. Wierzymy, że przed nim długa i pełna sukcesów kariera, dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na dłużej.

Kamil, dobrze, że zostajesz w Lubinie!

Jak czujesz się w naszym klubie?

W Cuprum Lubin czuję się bardzo dobrze. Mamy tutaj świetne warunki do treningu, gry i świetną kadrę trenerską!

Jest coś, czego nauczyłeś się podczas minionego roku?

Myślę, że coś by się znalazło! Mogę do tego zaliczyć na przykład wystawę piłki palcami, którą trenowałem z Pawłem Ruskiem. Do tej pory zawsze wystawiałem dołem, bo było mi lepiej i wygodniej. 

Jesteś zadowolony ze swojej postawy i gry w poprzednim sezonie? 

Tak. Dałem z siebie tyle, ile mogłem. 

Czego oczekujesz po nadchodzącym sezonie?

Myślę, że w sezonie 2021/22 naszym celem będzie walka o najlepszą ósemkę.

_____

Wsparciem dla Kamila Szymury będzie Maciej Sas. Dla naszego nowego libero zbliżający się sezon będzie debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co ciekawe, zawodnik od 2015 roku był wierny jednemu klubowi – pierwszoligowej Olimpii Sulęcin. Po sześciu sezonach zdecydował się zmienić barwy klubowe i jednocześnie szczebel rozgrywek, wybierając naszą miedziową ekipę. Jesteśmy przekonani, że 23-letni libero pokaże, że jego awans do najwyższej siatkarskiej ligi w Polsce nie jest kwestią przypadku.

Maciek, serdecznie witamy wśród Miedziowych!

Nadchodzący sezon będzie Twoim debiutem w PlusLidze. Jakie odczucia Ci towarzyszą?

Nie ukrywam, że dostając propozycję z Cuprum Lubin, byłem ogromnie podekscytowany. Do tej pory bardzo się cieszę i nie mogę doczekać się początku sezonu. Jedno z wielu moich marzeń się właśnie spełniło.

Uważasz, że jesteś gotowy na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej?

Czas pokaże, aczkolwiek zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Chcę udowodnić, że zasłużyłem na tę szansę.  

Jak wyobrażasz sobie swój pierwszy sezon w PlusLidze?

Na pewno będzie to duży przeskok, jeśli chodzi o mentalność i siatkarską jakość. Wiem jednak, że jestem w stanie podołać grze w PlusLidze. Było to moje marzenie, odkąd w moim życiu pojawiła się siatkówka. Liczę na niesamowitą przygodę!

Masz jakieś jasno wyznaczone cele?

Moim głównym celem jest pokazanie się z jak najlepszej strony i osiągnięcie sukcesu razem z drużyną!

_____________________________                         ____________________________

Kamil Szymura                                                                 Maciej Sas

Data urodzenia: 24 stycznia 1999                                      Data urodzenia: 10 listopada 1998

Pozycja: libero                                                                        Pozycja: libero

Wzrost: 185 cm                                                                      Wzrost: 179 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin                                         Poprzedni sezon: Olimpia Sulęcin