Miedziowy atak uzupełnia młody Remigiusz Kapica

AKTUALNOŚCI

Drużyna Cuprum Lubin na nadchodzący sezon 2021/2022 ma coraz mniej niewiadomych. Niedawno ogłosiliśmy, że w zespole zostaje atakujący Ronald Jimenez, a dziś informujemy, że duet w ataku stworzy on z młodym zawodnikiem – Remigiuszem Kapicą. 

Nasz nowy atakujący ma dopiero 20 lat, a już od dwóch sezonów występuje w PlusLidze. Lata 2019-2021 spędził na Warmii i Mazurach, reprezentując Indykpol AZS Olsztyn. Co ciekawe, w 2019 roku grał jeszcze w drużynach juniorskich i zdobył Mistrzostwo Śląska Juniorów oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tym roku natomiast Remigiusz Kapica (podobnie jak Michał Gierżot) wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie, podczas których wywalczył złoty medal.

Atakujący w minionym sezonie grał w jednej drużynie z naszym nowym rozgrywającym Przemysławem Stępniem. Mimo że Kapica był raczej zmiennikiem, to jego wejścia zazwyczaj pomagały zespołowi. W drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn łącznie rozegrał 35 meczów, zdobywając w sumie 160 punktów. Atakujący jest leworęczny, co jest jego dodatkową zaletą.

Remek, witamy w Lubinie!

Podobno można Cię już spotkać w Lubinie. Jak podoba Ci się miasto?

Tak, zgadza się. Zdecydowałem się przenieść do Lubina wcześniej niż przed samym startem przygotowań. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. To niezbyt duże miasto, względnie łatwe do poruszania się, w zasadzie wszędzie jest blisko. Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się tutaj, aczkolwiek przeprowadzka z Olsztyna na Dolny Śląsk to duży przeskok. 

Jakie lubińskie punkty zdążyłeś już poznać?

Kilka restauracji, galerię Cuprum Arena, basen przy RCS-ie oraz Dolinę Zimnicy. 

Z jakim planem przychodzisz do Cuprum Lubin?

Przede wszystkim chcę się dalej rozwijać i szlifować swoje umiejętności. Chciałbym też podjąć walkę o pozycję szóstkowego zawodnika. 

Trzy lata temu podobno marzyłeś o grze w PlusLidze. O czym marzysz teraz?

Myślę, że nie będzie to oryginalne, ale jednym z moich siatkarskich marzeń jest debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. 

Jak oceniasz swoją dyspozycję w zeszłym sezonie?

Uważam, że zaprezentowałem się na przyzwoitym poziomie i odpowiednio wykorzystałem szanse, które dostałem od trenera Castellaniego. 

Jakie są Twoje siatkarskie atuty?

Zdecydowanie najlepiej czuję się w elemencie zagrywki i ataku.

___________________________________

Remigiusz Kapica

Data urodzenia: 28 września 2000

Pozycja: atakujący

Wzrost: 199 cm

Zasięg w ataku: 350 cm

Poprzedni sezon: Indykpol AZS Olsztyn