Dzień kontra Dzień Macieja Gorzkiewicza

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Jaki jest pierwszy zawodnik, który kojarzy się z Cuprum Lubin? Z pewnością Maciek Gorzkiewicz, który barwy miedziowych reprezentował będzie już siódmy sezon! Dla kibiców jest symbolem przywiązania do barw klubowych, dla kolegów z drużyny mentorem, a dla trenerów fundamentem zespołu. Jaki jest Maciek Gorzkiewicz? Zapraszamy na Dzień kontra Dzień naszego rozgrywającego!

 

MONIKA MAZUR: Czy godziny wstawania bardzo różnią się od siebie w sezonie i w wakacje?

MACIEJ GORZKIEWICZ: W większą część wakacji niczym się nie różnią.

 

MM: Czy dieta  zmienia się wraz z nadejściem wakacji? 

     MG: Dieta zmienia się sporo, stare dobre przysłowie mówi najpierw masa później żona, także wręcz należy trochę „zwiększyć obwody”  gdzieś w drugiej połowie przerwy przychodzi refleksja i stopniowy powrót do normalnej wagi, tak żeby być gotowym na przygotowania ;>

 

MM: Jakie są podstawowe różnice w te dni?

     MG: Takie, że nie ma treningów. Aktywność fizyczna przyjmuje inne postacie, czasami bardzo egzotyczne, a te bardziej przyziemne jak np. siłownia w czasie przerwy odbywają się bez żadnych reżimów, np. godzinowych, można wszystko zaplanować wedle swojego rytmu dnia bądź warunków biometeo, a nie na odwrót jak to zwykle ma miejsce, gdzie cały dzień jest podporządkowany godzinom treningowym itd.

 

MM: Czym różnią się treningi?

     MG: Tym większość czasu spędza się poza halą, pływanie, rower, grill..

 

MM: Jaką formę aktywności preferujesz w wolne dni w sezonie, a jaką w przerwę wakacyjna? 

     MG: Formę spędzania wolnych dni w sezonie ciężko nazwać aktywnością, kiedy trafi się jeden wolny dzień w tygodniu jest to bardziej lokalna wycieczkado innego miasta. Nic obciążającego fizycznie. Jeśli więcej niż jeden dzień jest okazja na szybko wypad w rodzinne strony. Niestety zazwyczaj o wolnym dowiadujemy się relatywnie późno także nic wielkiego się też nie planuje.

 

MM: Jak spędzasz czas z bliskimi, czy podczas sezonu znajdujesz dla nich wystarczającą ilość czasu na jakieś mini wycieczki?

     MG: Wycieczki czasami tak ale jak już mówiłem wcześniej, raczej nie obciążające fizycznie, spacer po rynku, „obiad na mieście”, wypad nad jezioro itd..

 

MM: Aktywność fizyczna w wakacje? Preferujesz pływanie czy bieganie?

     MG: Bezapelacyjnie woda, woda, woda, poza tym bieganie jest niezdrowe…

 

MM: Upalny wakacyjny dzień, co wybierasz: Basen czy jezioro?

     MG: Zdecydowanie…morze.

 

MM: Jakie plany na tegoroczne wakacje?

     MG: W zasadzie to już wakacje dobiegają końca, większe wyjazdy już za nami także, oprócz wcześniej wspomnianych mini wypadów może parę nurkowań i do pracy..

 

MM: Jakie masz główne założenia na kolejnym sezonie?

     MG: Walczyć w każdym meczu, nie oglądać się za siebie i stworzyć z grupy ludzi taką drużynę, żeby lokata na koniec sezonu była dużo lepsza, niż miało to miejsce w minionych rozgrywkach.