Faza grupowa MŚ za nami!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Wczoraj odbyły się ostatnie mecze fazy grupowej mistrzostw świata 2022. Stało się jasne, które 16 drużyn przejdzie do kolejnego etapu i pozostanie w walce o złoto. Nasi trzej miedziowi reprezentanci uzyskali awans do 1/8 finału, brawo!

Polscy siatkarze bez problemu przeszli przez fazę grupową, wygrywając wszystkie trzy mecze. Na początek pokonali 3:0 Bułgarów, następnie z takim samym rezultatem Meksykanów, a na koniec zmagań fazy grupowej kibiców czekała prawdziwa gratka – starcie ze Stanami Zjednoczonymi. Choć poziom gry był wysoki, obyło się bez tie-breaka – Biało-czerwoni zwyciężyli 3:1 i tym sposobem wyszli z grupy C jako lider!

Reprezentacja Ukrainy zastąpiła w grupie A zespół rosyjski i spisała się bardzo dobrze, wygrywając 2 na 3 mecze grupowe. Nasi południowo-wschodni sąsiedzi pokonali 3:0 Tunezję, 3:1 Portoryko i ulegli 0:3 najsilniejszej kadrze w grupie – Serbii. Nasz nowy ukraiński przyjmujący Illia Kovalov wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach, łącznie zdobywając 30 punktów (w tym 2 blokiem i 1 zagrywką). Co warto dodać, w ostatnim starciu z Portoryko przyjmujący został jednym z dwóch najlepiej punktujących zawodników (wywalczył 19 oczek).

Kadra Niemiec w składzie z Florianem Krage także przeszła do kolejnego etapu MŚ, mimo że w swojej grupie D zajęła dopiero trzecią pozycję. Niemcy trafili na niełatwych przeciwników, jak mistrzowie olimpijscy (Francuzi) czy gospodarze turnieju (Słoweńcy). W meczach z tymi rywalami drużyna Michała Winiarskiego nie zdołała ugrać ani seta. W trzecim meczu zaś bezproblemowo pokonała Kamerun 3:0, uzyskując awans do dalszego etapu dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów niż inne drużyny z trzecich miejsc.

Poniżej mecze, które odbędą się w ramach 1/8 finału mistrzostw. Przegrana drużyna wypada z turnieju.

Mecze 1/8 finału MŚ:

Sobota, 3.09

Słowenia – Niemcy (godz. 17:30)

Włochy – Kuba (godz. 21:15)

Niedziela, 4.09

USA – Turcja (godz. 17:30)

Polska – Tunezja (godz. 21:00)

Poniedziałek, 5.09

Holandia – Ukraina (godz. 17:30)

Francja – Japonia (godz. 21:00)

Wtorek, 6.09

Serbia – Argentyna (godz. 17:30)

Brazylia – Iran (godz. 21:00)

 

Mecze 1/4 finału MŚ:

Polska/Tunezja – USA/Turcja

Serbia/Argentyna – Brazylia/Iran

Słowenia/Niemcy – Holandia/Ukraina

Włochy/Kuba – Francja/Japonia