Wyjazd do Zawiercia na koniec fazy zasadniczej

AKTUALNOŚCI, MECZE

Nadszedł czas rozpocząć ostatnią kolejkę fazy zasadniczej w sezonie 2022/2023! Na zakończenie wyruszamy na bardzo trudny siatkarski teren. Już jutro o 17:30 zawalczymy na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Do Zawiercia wyruszamy o niecodziennej porze, bo dopiero o 14:30. Z rana zaliczymy trening we własnej hali RCS w Lubinie, potem zjemy posiłek, a następnie wsiądziemy do autobusu i wyruszymy w ostatnią podróż w tegorocznej fazie zasadniczej PlusLigi. Wieczorem mamy w planie jeszcze techniczną odprawę video przed meczem następnego dnia.

Nasz piątkowy rywal rozgrywa bardzo dobry sezon, od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce ligowej tabeli – obecnie na trzecim miejscu z liczbą 66 punktów i bilansem 23 zwycięstw i 6 porażek. W ostatniej kolejce zawiercianie pokonali 3:1 Ślepsk Malow Suwałki. Jednym z najlepszych zawodników Aluronu i liderem drużyny jest Uros Kovacević, który w tym sezonie aż siedmiokrotnie odbierał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania. Z pewnością to właśnie on będzie największym zagrożeniem ze strony przeciwnika.

Piątkowy mecz będzie wyjątkowy nie tylko dlatego, że rozpocznie ostatnią kolejkę fazy zasadniczej, ale również dlatego, że w składzie gospodarzy pojawi się nowy „zawodnik”. Michał Wieczorek (bo o nim mowa) wygrał licytację WOŚP, która gwarantowała dołączenie do drużyny Aluronu CMC. A w temacie zawodników… po drugiej stronie siatki zobaczymy trzech naszych byłych siatkarzy: Marcina Walińskiego, Miguela Tavaresa oraz Bartosza Makosia. W drużynie Jurajskich Rycerzy jest także Mateusz Kowalik, który w przeszłości pełnił funkcję fizjoterapeuty także w naszym klubie. Miło będzie spotkać znajome twarze! Transmisja w meczu na kanale Polsat Sport.

30. kolejka PlusLigi 2022/2023

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 

31.03 (piątek), godz. 17:30, Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Blanowska 40, Zawiercie