Grzegorz Bociek i Michał Gierżot żegnają się z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Czas między sezonami to radosne powitania i przedłużenia kontraktów, ale także pożegnania. Dziś nadszedł czas powiedzieć „do zobaczenia” kolejnym zawodnikom. Szeregi naszego klubu opuszczają Grzegorz Bociek oraz Michał Gierżot. Dziękujemy!

Obaj gracze nie spędzili na parkiecie całego sezonu, choć z różnych przyczyn. Michał Gierżot dołączając do naszego klubu zmagał się z kontuzją i na boisku pokazał się na koniec roku 2021. Grzegorz Bociek natomiast dołączył do drużyny pod koniec listopada, uzupełniając nasz skład na pozycji atakującego. Z początku był zmiennikiem Remigiusza Kapicy, ale w ostatnich tygodniach sezonu z przyczyn losowych stał się pierwszym atakującym. W domowym meczu z PSG Stalą Nysa wybrano go najbardziej wartościowym graczem spotkania. Bociek wystąpił w naszych barwach w 14 meczach, zdobywając łącznie 89 punktów. Grześkowi bardzo dziękujemy za wszystko!

Michał Gierżot natomiast zagrał w 15 meczach, w których wywalczył 58 oczek. Choć jest to nominalny przyjmujący, w tym sezonie miał okazję zaprezentować się także w ataku. Dziękujemy za jego sumienność na treningach oraz godne reprezentowanie miedziowych barw. Życzymy powodzenia i nieustannego rozwoju w dalszej siatkarskiej karierze!