Piotr Szarejko nowym trenerem młodzieży

AKTUALNOŚCI, GRAMY RAZEM, SZKOŁY

Nasz klub posiada grupy młodzieżowe w dwóch kategoriach wiekowych: junior i junior młodszy. Dotychczas trenerami młodych Miedziowych byli Daniel Dłużniakiewicz i Kamil Jaz, jednak od czerwca nastąpiła zmiana na trenerskim stołku. Naszą młodzież poprowadzi teraz Piotr Szarejko. 

Wybór nowego szkoleniowca dla juniorów nie jest dziełem przypadku, ponieważ Piotr Szarejko w przeszłości był związany z klubem Cuprum Lubin. Pamiętają go z pewnością ci sympatycy, którzy są z nami od wielu lat, gdyż trenował miedziową drużynę do listopada 2008 roku. W tamtym czasie byliśmy niemal na początku siatkarskiej drogi, występując w rozgrywkach drugoligowych i marząc, by kiedyś stanąć u progu PlusLigi. 

Trenerskie doświadczenie Szarejko zbierał także w innych klubach, takich jak Chrobry Głogów czy Ikar Legnica. Drugi z wymienionych jest szczególnie bliski jego sercu, bo spędził w nim całą swoją karierę zawodniczą, nim zdecydował się na pracę trenera. Jesteśmy przekonani, że trenerskie doświadczenie połączone z siatkarską zawodniczą przeszłością czyni go odpowiednim kandydatem do objęcia pieczy nad naszą młodzieżą. Jego warsztat i umiejętności będą dla młodych bardzo cenne. Panie Piotrze, witamy ponownie w miedziowej rodzinie! 

Dotychczasowym trenerom Danielowi Dłużniakiewiczowi oraz Kamilowi Jazowi bardzo dziękujemy za pracę i wysiłek, jaki włożyli w szkolenie naszej młodzieży na przestrzeni ostatnich lat. Jednocześnie życzymy im powodzenia w nowych siatkarskich projektach, w które się zaangażowali.
Panowie, trzymamy kciuki za realizację zamierzonych przez was celów!