Jake Hanes, Danilo Gelinski i Mateusz Masłowski żegnają się z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Po jednym sezonie spędzonym w miedziowych barwach Jake Hanes, Danilo Gelinski oraz Mateusz Masłowski żegnają się z klubem. Dziękujemy za wszystko, Panowie!

Niewątpliwie sezon 2023/2024 był bardzo udany dla  amerykańskiego atakującego Jake’a Hanesa, który stał się liderem naszej drużyny. Jake w trzydziestu meczach zdobył aż 463 punkty, dominował również w polu zagrywki posyłając 47 asów serwisowych. A także czterokrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Danilo Gelinski podczas swojego debiutanckiego sezonu w PlusLidze rozegrał 23 spotkania, zaczynając je w podstawowym składzie.  Najwięcej, bo 6 pkt, w tym 3 bezpośrednio z zagrywki nasz rozgrywający zdobył w meczu z Aluronem CMC Wartą  Zawiercie.

Mateusz Masłowski to libero, który w Lubinie rozegrał tylko jeden sezon, grając w  20 meczach. Na koniec sezonu 2023/2024 utrzymał 47,02 pozytywnego przyjęcia. W asekuracji i obronie zabłysnął również nie raz.  

Każdemu z osobna dziękujemy za walkę na boisku do ostatniej piłki oraz dumne reprezentowanie miedziowych barw. Powodzenia w dalszej karierze!