Kolejne rozstania z drużyną

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Dziękujemy Kajetanowi Kubickiemu, Alexowi Bergerowi i Dominikowi Czernemu za dwa wspólne sezony w Lubinie. 

Dla Kajetana Kubickiego sezon 2022/2023 był pierwszym w miedziowych barwach, ale także debiutanckim na parkietach PlusLigi. Młody rozgrywający przez dwa lata rozegrał 55 meczów, zdobywając 62 punkty. Najwięcej punktów zdobył podczas ostatniego spotkania fazy play-off z GKS-em Katowice (6 oczek).

Alex Berger dołączył do naszej drużyny również w 2022 roku i wystąpił łącznie w 46 meczach, w których wywalczył 564 punkty. W ciągu dwóch sezonów zaserwował 24 asy i postawił 38 bloków. W tym sezonie był naszym najlepiej przyjmującym zawodnikiem – zanotował skuteczność 47,07% pozytywnego przyjęcia. 

Dominik Czerny to kolejny zawodnik, który w Cuprum zaczynał swoją przygodę z PlusLigą. Od sezonu 2022/2023 rozegrał z naszą drużyną 25 spotkań, zdobywając przy tym 20 punktów. Razem z Kajetanem Kubickim występował też w Reprezentacji Polski do lat 20 i 21, odnosząc przy tym sukcesy.

Kajetanowi, Alexowi i Dominikowi bardzo dziękujemy za waleczność na boisku, zaangażowanie i każdy zdobyty punkt. Życzymy wielu sukcesów i do zobaczenia na siatkarskim szlaku!