Wzmocnienia na miedziowym środku!

AKTUALNOŚCI

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocni nasze miedziowe szeregi w nadchodzącym sezonie 2023/2024 będzie środkowy Seweryn Lipiński. 22-latek będzie walczył o miejsce na swojej pozycji z doświadczonym Pawłem Pietraszką i młodym Jakubem Strulakiem. 

Lipiński ostatnie dwa sezony spędził w pierwszoligowej Olimpii Sulęcin. Choć grał w niższej lidze, kilkukrotnie miał okazję pojawić się w naszej lubińskiej hali. Grę w Lubinie wspominam bardzo dobrze. Razem z Olimpią przyjeżdżaliśmy wielokrotnie na sparingi i coroczny Memoriał Jana Rutyńskiego. Bardzo lubię halę RCS – mówi Seweryn Lipiński. 

Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w UKS WILKI Chwaszczyno, a następnie kontynuował w młodzieżowych grupach Trefla Gdańsk. W PlusLidze zadebiutował w roku 2020 właśnie w barwach gdańskiego klubu. W trakcie kolejnych dwóch lat nabierał doświadczenia w Olimpii Sulęcin – Podczas dwóch sezonów w Tauron 1. Lidze wiele się nauczyłem. Mam nadzieję, że zebrane doświadczenie zaprocentuje w tegorocznych rozgrywkach. Z roku na rok poprawiam swoje umiejętności i nabieram boiskowej pewności. Chcę się dalej rozwijać i stawać się coraz lepszym – mówi środkowy. 

W minionym sezonie Lipiński wiele pomógł drużynie: zdobył 275 punktów, co dało mu pozycję drugiego najlepiej punktującego zawodnika Olimpii. Do tego postawił 66 bloków, kończąc zmagania jako najlepiej blokujący w klubie. Dwa razy został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. 

Lipiński ma na swoim koncie także brązowy medal mistrzostw Europy U-22 z roku 2022 zdobyty razem z młodzieżową reprezentacją Polski. 

Witamy serdecznie w Lubinie, Seweryn! 

_____________________________ 

Seweryn Lipiński

Data urodzenia: 13 lutego 2001 

Pozycja: środkowy 

Wzrost: 200 cm 

Zasięg w ataku: 345 cm 

Zasięg w bloku: 320 cm 

Poprzedni sezon: STS Olimpia Sulęcin