Kolejny rywal na naszej drodze: Indykpol AZS Olsztyn

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po wyjazdowym meczu w Katowicach wracamy do Lubina, by następne dwa spotkania zagrać u siebie. Najbliższa szansa, by obejrzeć naszych siatkarzy na żywo, będzie już w sobotę o 18:00. Zmierzymy się wtedy z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Następne dwie kolejki rozegramy w domu. Nasi rywale natomiast będą mieli do pokonania wiele kilometrów, bo w sobotę do Lubina zawita drużyna z Olsztyna, a tydzień później tegoroczny beniaminek – LUK Lublin.

Co można powiedzieć o naszym sobotnim przeciwniku? Olsztynianie zanotowali dobry początek sezonu – po dziewięciu kolejkach plasowali się na trzecim miejscu tabeli. Potem jednak kilka meczów przegrali, ale wciąż są wysoko, bo aktualnie zajmują 5. pozycję z dorobkiem 29 punktów. Indykpol AZS jest drużyną z największą liczbą pięciosetowych spotkań na koncie (na 18 meczów aż 7 rozstrzygnęli dopiero w tie-breaku). Warto zwrócić uwagę na zagrywkę olsztyńskiej ekipy. Są oni drudzy w PlusLidze pod względem liczby asów serwisowych – do tej pory posłali ich 114. Najlepiej zagrywającymi w ich zespole są Karol Butryn oraz Torey DeFalco (obaj ex aequo są na 2. miejscu klasyfikacji). Niewiele niżej, bo na 6. pozycji znajduje się nasz atakujący Remigiusz Kapica, czyli najlepiej serwujący zawodnik z naszej drużyny.

W zespole z Olsztyna występują dwaj gracze z „miedziową” przeszłością. W zeszłym sezonie w naszych barwach grał Szymon Jakubiszak, natomiast Jędrzej Gruszczyński reprezentował Cuprum Lubin w latach 2018-2020.

Na sobotnie starcie zapraszamy wszystkich kibiców! Grę rozpoczniemy o godzinie 18:00, więc liczymy, że pojawicie się na trybunach, by nas wspierać. Bilety na spotkanie do nabycia internetowo TUTAJ lub stacjonarnie w kasie squash w hali RCS w Lubinie. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

20. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

Sobota (12.02.2022), godz. 18:00, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28b, Lubin