Kolumbijczyk nowym atakującym Miedziowych

AKTUALNOŚCI

Ronald Andres Jimenez Zamora jest nowym atakującym drużyny Miedziowych! Nasz zawodnik ma bogate doświadczenie siatkarskie. W 2010 roku zdobył 3. miejsce Mistrzostw Finlandii wraz z zespołem Raision Loimu. W 2011 roku, grając w greckim Olympiakos Pireus wywalczył z drużyną złoty medal podczas Superpucharu Grecji. W sezonie 2012-2014 występował w austriackim klubie Hypo Tirol Innsbruck wraz z którym zdobył srebrny(2013) oraz złoty(2014) medal Mistrzostw Austrii, a także złoto Pucharu Austrii(2014). W latach 2016-2020 był zawodnikiem francuskiego Tourcoingu LM. Podczas Pucharu Francji w 2018 roku jego drużyna wywalczyła złoty medal.

Reprezentując barwy narodowe Jimenez zdobył brązowy medal Mistrzostw Ameryki Południowej w 2015 roku.

Podczas tegorocznych kwalifikacji do IO Tokio 2021, jego drużyna sprawiła niespodziankę i pokonała faworyta tego turnieju- Wenezuelę 3:2. Atakujący podczas tego spotkania był nie do zatrzymania, zdobywając 35 punktów.

W zakończonym sezonie Jimenez występował we francuskiej Ligue A, gdzie stanowił mocną podporę dla drużyny Tourcoing LM. Rozegrał 100 na 101 setów i zdobył łącznie 435 punktów, w tym 19 z zagrywki, a jego skuteczność w ataku wyniosła 48,04%.

Finlandia, Grecja, Austria, Francja, a teraz Polska – w ciągu ostatnich kilku lat miałeś okazje grać w różnych ligach, co wyniosłeś z każdej z nich?

Finlandia to był mój pierwszy profesjonalny sezon siatkówki, nabrałem doświadczenia i zobaczyłem całkiem inny niż w Kolumbii poziom siatkówki. Liga grecka była zupełnie inna i jej poziom również, dodała mi skrzydeł do walki. Grając w Austrii dostałem szansę na występy w Lidze Mistrzów, gdzie stawałem naprzeciw wielkich drużyn takich jak  Kazań czy turecka Ankara. Potem przyszła kolej na Francję, gdzie liga okazała się dobra a poziom gry wysoki, zagrałem tam 6 sezonów.

Patrząc wstecz, którą ligę wspominasz najlepiej? I którą z nich porównałbyś do PlusLigi?

Myślę, że właśnie tą francuską. W trakcie potyczek w ramach Ligi Mistrzów miałem okazję grać przeciwko polskiej drużynie z Jastrzębia, i poziom z tego spotkania bardzo mi się spodobał.

Przenosisz się do PlusLigi, według wielu ocenianej jako jedna z trzech najlepszych lig w Europie, jaki jest Twój cel na nadchodzący sezon?

Po pierwsze chcę osiągnąć cele jakie założył klub na ten sezon. Chciałbym również, żeby drużyna zakończyła rozgrywki na dobrym miejscu w tabeli. A sam? chciałbym na koniec sezonu zostać najlepszym atakującym PlusLigi

Co zadecydowało o wyborze Cuprum Lubin?

Lubię trenera Fronckowiaka i znam Miguela. Graliśmy razem 3 lata w jednej drużynie.  I czuję, że polubię to miasto, bo z opowieści Tavaresa już mi się podoba. Klub jest profesjonalny, liga mocna a ja mam okazję rozwijać się jako zawodnik i zdobywać nowe doświadczenia.

Co wiesz o Polsce?

To kraj, który z wielką przyjemnością poznam, bo wiele dobrego już o Polsce słyszałem.

 

Ronald, witamy w Cuprum Lubin! Życzymy wielu efektownych ataków w nadchodzącym sezonie.

 

Ronald Jimenez – atakujący

data urodzenia: 09.01.1990 r
wzrost: 201
zasięg z wyskoku do ataku:  360