Kovalov: Najmocniejszą stroną Barkomu jest zgranie drużyny

AKTUALNOŚCI

Już w piątek we własnej hali RCS w Lubinie zmierzymy się z ukraińskim klubem Barkom Każany Lwów – tegorocznym beniaminkiem w PlusLidze. O ich potencjał sportowy i mocne strony oraz opinię na temat dołączenia klubu do polskiej ligi spytaliśmy naszego ukraińskiego przyjmującego Illię Kovalova.   

Co jako obywatel Ukrainy sądzisz o dołączeniu Barkomu Każany Lwów do PlusLigi? 

Po pierwsze uważam, że to naprawdę świetna szansa dla drużyny z ligi ukraińskiej, bo będzie mogła zebrać cenne doświadczenie. To z pewnością da tamtejszym zawodnikom możliwość rozwoju swoich siatkarskich umiejętności. A po drugie, jestem przekonany, że Barkom będzie godnym przeciwnikiem dla polskich klubów.  

 Może wiesz, jak zawodnicy Barkomu zaadaptowali się w Polsce? 

Z tego, co wiem, szybko odnaleźli się w polskich realiach. Polacy przyjęli ich bardzo ciepło. 

Jaki potencjał sportowy ma ten klub wg Ciebie? 

To dość młoda drużyna, złożona z pracowitych chłopaków. Myślę, że ich potencjał jest niezły, jeśli nie zwolnią swojego tempa.  

Co jest najsilniejszą stroną drużyny ze Lwowa? 

Barkom Każany z pewnością pracuje nad każdym siatkarskim elementem najlepiej, jak tylko potrafi. Myślę jednak, że ich największą siłą jest zgranie drużyny. 

Grałeś w Barkomie w sezonie 2020/2021. Jakie masz stamtąd wspomnienia? 

Tylko pozytywne! To był sezon ciężkiej pracy, koncentracji na procesie i rozwoju, ale też klimat sprzyjał nawiązywaniu przyjaźni. To wszystko przełożyło się na dobre wyniki (mistrzostwo i Puchar Ukrainy).