Polsko-ukraińskie starcie w Lubinie!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Już w najbliższy piątek rozegramy mecz z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi – ukraińskim Barkomem Każany Lwów! Początek starcia o godz. 20:30. Gorąco zapraszamy wszystkich na mecz!

Sezon 2022/2023 jest momentem historycznym dla polskiej siatkówki, bo po raz pierwszy w rozgrywkach PlusLigi występuje drużyna nie z Polski. W szesnastoosobowym składzie ligi znalazł się ukraiński Barkom Każany Lwów. Klub ten jest jednym z najbardziej utytułowanych w ostatnich latach w lidze ukraińskiej. Mimo że powstał zaledwie w 2009 roku, ma już na swoim koncie 3 mistrzostwa Ukrainy (ostatnie zdobyte w 2021 roku), 2 wicemistrzostwa, a także 4 Puchary Ukrainy i 3 Superpuchary. Zadebiutował także w Pucharze CEV.

Trenerem lwowskiej drużyny jest Ugis Krastins. W zespole występują tacy zawodnicy jak np. Oleh Shewchenko, Vasyl Tupchii czy Dmytro Kanaiev, którzy występują w reprezentacji Ukrainy razem z naszym przyjmującym Illią Kovalovem. – Myślę, że potencjał sportowy Barkomu jest naprawdę spory. Według mnie w ich zespole najmocniejszy jest team spirit – ocenia Kovalov.

Barkom Każany Lwów rozegrał do tej pory 5 spotkań, ale nie zanotował jeszcze zwycięstwa. Na pewno będą chcieli właśnie w Lubinie się przełamać, więc musimy być bardzo ostrożni. Także dla nas spotkanie to będzie szansą na zdobycie cennych ligowych punktów.

Spotkanie z lwowską drużyną zaplanowane jest na najbliższy piątek 28 października w hali RCS w Lubinie. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30. Bilety dostępne są tradycyjnie na stronie internetowej kupbilet.rcslubin.pl, a także stacjonarnie w kasie hali RCS. Przypominamy również o wielkiej wyprzedaży karnetów całosezonowych! Więcej informacji TUTAJ.

Wszystkich kibiców, zarówno polskich jak i ukraińskich, zapraszamy do przyjścia do hali RCS i wsparcia swoich drużyn. Zróbmy w hali wspaniałą atmosferę! Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo, zapraszamy na transmisję telewizyjną do Polsatu Sport. Liczymy na Wasz gorący doping!

6. kolejka PlusLigi 2022/2023

Cuprum Lubin – Barkom Każany Lwów

28.10 (piątek), godz. 20:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28B w Lubinie