Krage: To naprawdę wspaniałe móc reprezentować swój kraj!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Florian Krage w tym sezonie reprezentacyjnym zaliczył swój debiut w kadrze Niemiec. Dla środkowego był to wyjątkowy czas, bo zagrał w Lidze Narodów, a następnie wystąpił na mistrzostwach Europy, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Poniżej Florian opowiada o wrażeniach z występów w kadrze i nowych wyzwaniach, które na niego czekają. Zapraszamy do lektury!

Za Tobą pierwszy sezon reprezentacyjny w karierze. Jakie to uczucie grać z flagą swojego kraju na piersi?

Niesamowite! To naprawdę wspaniałe móc występować obok najlepszych zawodników z mojego kraju i reprezentować Niemcy na arenie międzynarodowej.

Co najlepiej zapamiętasz z tegorocznych mistrzostw Europy?

To uczucie, gdy graliśmy z reprezentacją Estonii, a hala w Tallinnie wręcz pękała w szwach od estońskich fanów siatkówki. To przypomniało mi, jak ważni w naszym sporcie są kibice. Oni robią ogromną różnicę!

Jak oceniasz Wasze występy?

Przede wszystkim uważam, że zagraliśmy dobry turniej jako drużyna, a sam wynik (ćwierćfinał) jest akceptowalny. Niestety jedno z najgorszych spotkań zagraliśmy akurat w ćwierćfinale i Włosi zasłużyli na tę najlepszą czwórkę bardziej niż my. Ale pomijając to, myślę, że rozwinęliśmy się jako drużyna i podnieśliśmy swój poziom gry podczas tego lata. Jestem ogromnie ciekaw, jak będą wyglądać przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Przed Tobą nowe wyzwania. PlusLiga startuje za dwa tygodnie. Jesteś gotowy?

Podładowałem już baterie, które trochę się wyczerpały podczas długiego reprezentacyjnego lata. Jestem ogromnie podekscytowany zbliżającym się sezonem klubowym! To będzie dla mnie pierwszy rok za granicą i nie mogę się doczekać, by zagrać zarówno obok,  jak i przeciwko najlepszym zawodnikom na świecie.

Florian Krage dołączył do naszego zespołu wczoraj wieczorem. Od dziś trenuje razem z miedziową drużyną!

Fot. CEV Volleyball