Malinowski: Liczę na dobry mecz z naszej strony

AKTUALNOŚCI

Już jutro nasi siatkarze rozegrają przedostatni mecz rundy zasadniczej. Ich przeciwnikiem będzie niekwestionowany lider tabeli – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Ekipa prowadzona od tego sezonu przez Ferdinando De Giorgiego na 24 rozegrane spotkania wygrała aż 21, z czego 17 w stosunku 3:0. Widać więc, że siatkarze z Kędzierzyna-Koźla są pewni swoich umiejętności oraz mają pomysł na grę, który dobrze się sprawdza. – W fazie zasadniczej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle naprawdę imponuje swoim dorobkiem punktowym, ale też stylem gry – mówi nasz atakujący Mateusz Malinowski. – Drużyna jest zbalansowana i ma bardzo dobre przyjęcie, a to pozwala rozgrywającemu uruchamiać wszystkich zawodników – kontynuuje siatkarz.

Nasi siatkarze podczas meczu wyjazdowego ulegli swoim przeciwnikom w hali Azoty 0:3. Nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z bardzo dobrze dysponowanym przeciwnikiem, którego dodatkowo wspierała licznie zgromadzona, miejscowa publiczność. – W meczu z Kędzierzynem tak naprawdę zagraliśmy dobrze pierwszego seta. W nim nie wykorzystaliśmy kilku kontr i wpadło nam parę łatwych piłek – wspomina spotkanie w hali Azoty Malinowski. – To był nasz słaby mecz, bodajże jedyny przegrany 3:0 w tym sezonie – kończy siatkarz.

Jutrzejsze spotkanie to jednak zupełnie nowe rozdanie. Cuprum Lubin w ostatnich kolejkach odprawiło z przysłowiowym „kwitkiem”, m.in. mistrza oraz wicemistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów oraz LOTOS Trefl Gdańsk a także Jastrzębski Węgiel czy Łuczniczkę Bydgoszcz. Wygląda więc na to, że z nowymi siłami mogą do jutrzejszego spotkania z tak wymagającym przeciwnikiem. – W naszej sali pokazaliśmy, że jesteśmy świetnie dysponowani. Każda drużyna z czołówki gubiła tutaj punkty – opowiada Malinowski. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Kibice też mam nadzieję pomogą. Liczę na dobry mecz z naszej strony – kończy z optymizmem wracający po kontuzji siatkarz.

Początek meczu 25. kolejki zaplanowano na godzinę 20:30. Spotkanie będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport oraz Polsat Sport HD. Mamy jednak nadzieję, że mimo wszystko nasi kibice szczelnie wypełnią obiekt przy ul. Odrodzenia i będą aktywnie dopingować „miedziowych” w tak trudnym pojedynku!