Marcelo Fronckowiak żegna się z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Po trzech sezonach spędzonych w Lubinie pierwszy szkoleniowiec Marcelo Fronckowiak opuszcza szeregi miedziowego klubu. Brazylijczyk w nadchodzącym sezonie poprowadzi francuski Tours VB.

Nasza współpraca z Marcelo Fronckowiakiem rozpoczęła się trzy lata temu. W 2018 roku Brazylijczyk z polskimi korzeniami zastąpił na fotelu pierwszego trenera Francuza Patricka Duflosa. Fronckowiak miał wówczas za sobą dwa sezony w roli asystenta trenera brazylijskiej reprezentacji narodowej. Był trzecim zagranicznym szkoleniowcem w naszej miedziowej ekipie. Marcelo budował drużyny oparte na połączeniu doświadczenia i młodości. Pozostał z nami trzy lata. Nadszedł taki moment, gdy nasze drogi rozchodzą się w różne strony.

Imponowała mi praca Marcelo na treningach – mówi prezes naszego klubu Tomasz Tycel – wkładał mnóstwo sił i zaangażowania w zajęcia, często sam biorąc udział w ćwiczeniach. Wniósł do naszego klubu sporo nowych rzeczy, zarówno warsztatowych, jak i organizacyjnych. To osoba, która łatwo nawiązuje kontakty międzyludzkie, a swoją pracą z sezonu na sezon udowadniał, że warto było na niego stawiać. Marcelo cały czas podkreślał, że praca w Polsce jest dla niego czymś szczególnym. Uczył się polskiego, co nie jest łatwym zadaniem, ale porozumiewanie się w naszym języku sprawiało mu przyjemność. Dziękujemy za trzy sezony w Cuprum Lubin! – kończy prezes.

Marcelowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i 3 wspólne lata. Życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Powodzenia!

Informację, kto w nadchodzącym sezonie poprowadzi nasz zespół, podamy wkrótce.