Nowe siatkarskie realia

AKTUALNOŚCI

Pandemia COVID-19 niestety nie ustaje i wyklucza z gry kolejne drużyny nie tylko rozgrywek plusligowych, ale także tych niższego szczebla, zmagań kobiet czy innych dyscyplin sportowych. Każdy próbuje jak najlepiej dostosować się do nowych realiów i koronawirusowej rzeczywistości. W ostatnim czasie rząd podał nowe wytyczne, z których wynika, że mecze będą odbywać się bez udziału publiczności.

W minioną sobotę 17 października wśród obostrzeń opublikowanych przez rząd, pojawiły się również te dotyczące imprez sportowych. Zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej, wprowadzono zakaz uczestnictwa publiczności w wydarzeniach sportowych.

Nasza ekipa, pomimo obowiązku kwarantanny, stara się jak najlepiej wykorzystać ten trudny czas. Zajęcia przeprowadzane są w formie zdalnej i zawodnicy trenują we własnych domach, by maksymalnie zminimalizować skutki przymusowej izolacji. – Aby w czasie kwarantanny zachować formę, każdy zawodnik musi dbać bezpośrednio o siebie. Musi patrzeć na wszystko, co je, i starać się utrzymać cały czas w ruchu, np. wykonywać proste ćwiczenia. Prowadzimy treningi online i w ich przygotowaniu skupiam się głównie na ćwiczeniach prewencyjnych i metabolicznych – mówi Bartosz Bielenda, trener przygotowania motorycznego w zespole Miedziowych.

Dbajmy o siebie nawzajem i przestrzegajmy wszelkich zasad bezpieczeństwa, byśmy jak najszybciej mogli się spotkać z powrotem w hali meczowej!