PGE Skra Bełchatów na drodze Miedziowych

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po dwóch wyjazdowych meczach nareszcie wracamy na własny parkiet RCS-u w Lubinie. W najbliższą niedzielę zagramy mecz 9. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów.

Grafik w obecnym sezonie 2022/2023 dla wszystkich drużyn PlusLigi jest bardzo napięty. Rozgrywki wystartowały w początkiem października, a za nami już 8 meczów ligowych. Dziewiąta kolejka rozpoczyna się dziś meczem Ślepska Malow Suwałki z zespołem Cerradu Enei Czarnych Radom. My swój mecz rozegramy w niedzielę o godzinie 17:30. We własnej hali zmierzymy się z PGE Skrą Bełchatów.

Niedzielne spotkanie będzie dla nas pierwszym domowym meczem w listopadzie. W tym miesiącu graliśmy już dwa razy, ale na wyjeździe. Zawitaliśmy kolejno do Suwałk i Katowic.

Nasz najbliższy rywal nie zaliczył dobrego początku sezonu. Na 8 meczów przegrał 5 i aktualnie znajduje się na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Elementem, na który musimy zwrócić szczególną uwagę, jest bełchatowski blok. Na ten moment najlepiej blokującym zarówno w Skrze, jak i całej PlusLidze, jest środkowy Mateusz Bieniek, który ma na swoim koncie 24 punkty w tym elemencie. Bieniek jest także drugim zagrywającym ligi (21 asów). Tuż za nim w tej klasyfikacji plasuje się nasz atakujący Remigiusz Kapica z dorobkiem 18 asów serwisowych.

Starcie z PGE Skrą rozegramy w niedzielę 13 listopada o godz. 17:30 w hali RCS w Lubinie. Bilety dostępne są tradycyjnie na stronie internetowej kupbilet.rcslubin.pl, a także stacjonarnie w kasie hali RCS. Gorąco zapraszamy na mecz, spędźmy razem niedzielne popołudnie! Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

9. kolejka PlusLigi 2022/2023

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 

13.11 (niedziela), godz. 17:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28B w Lubinie