Pierwsze spotkanie dwumeczu o 11. miejsce dla radomian

AKTUALNOŚCI, MECZE

Nie tak wyobrażaliśmy sobie mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. W pierwszym spotkaniu dwumeczu o 11. miejsce PlusLigi zwyciężyli radomianie. Spotkanie rewanżowe rozegramy w przyszłą niedzielę, 28 marca w hali RCS w Lubinie.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak w połowie seta inicjatywę przejęli gospodarze i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Częściowo straty odrobił Miguel Tavares, posyłając na drugą stronę dwa asy serwisowe, jednak zespół Cerradu Enei dociągnął przewagę do końca seta.

Gra punkt za punkt charakteryzowała również drugą odsłonę. W połowie partii to my mieliśmy przewagę, jednak im bliżej do końca tym lepiej spisywali się gospodarze. Drużyna z Radomia na czele z Dawidem Konarskim i Brendenem Sanderem punktowała i wygrała także drugą partię. W trzeciej gospodarze postawili kropkę nad „i”. Rewanż i być może „złotego seta” rozegramy w niedzielę 28 marca we własnej hali RCS-u w Lubinie.

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:13)

Cerrad: Ostrowski (3), Konarski (21), Josifow (3), Zrajkowski, Pasiński (7), Sander (19), Masłowski (L) oraz Dryja (2), Gąsior, Firszt (1).

Cuprum: Maruszczyk (6), Lorenc (11), Pietraszko (4), Jakubiszak (4), Smoliński (6), Tavares (4), Szymura (L) oraz Magnuszewski (2), Makoś, Zawalski.

MVP: Dawid Konarski

Fot. cozadzien.pl / Szymon Wykrota