Pracowity koniec sezonu Miedziowych

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Koniec sezonu coraz bliżej. To jednak nie oznacza, że będziemy się nudzić.  Przed nami pracowite dwa tygodnie, podczas których rozegramy dwa ostatnie spotkania w PlusLidze (dwumecz o 11. miejsce z Cerradem Eneą Czarnymi Radom) oraz dwudniowy Memoriał Jana Rutyńskiego.

Fazę zasadniczą zakończyliśmy na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów, choć walka o wyższe lokaty (a nawet wejście do play-offów) toczyła się niemal do końca. Za nami uplasowała się drużyna z Radomia, mająca na swoim koncie 24 oczka, dlatego właśnie z nimi zagramy ostatnie ligowe mecze w tym sezonie PlusLigi. W głównej części sezonu rozegraliśmy z radomską drużyną dwa spotkania, w jednym rywale triumfowali 3:1, a w drugim to my zwyciężyliśmy w trzech setach.

Zmagania z Czarnymi rozpoczniemy od wyjazdu do Radomia. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Rewanż rozegramy w niedzielę 28 marca na własnym boisku Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Tym meczem zakończymy sezon 2020/2021. W przypadku, jeśli stosunek meczów będzie 1:1, o ostatecznym zwycięstwie zadecyduje „złoty set” grany do 15 punktów. Transmisje z obydwu spotkań przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Terminarz dwumeczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom: 

19 marca (piątek), godz. 20:30, mecz wyjazdowy – MOSiR w Radomiu, ul. Narutowicza 9, Radom

28 marca (niedziela), godz. 20:30, mecz domowy – HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28B, Lubin