Wygrywamy Memoriał Jana Rutyńskiego!

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Zakończyliśmy siódmą edycję Memoriału Jana Rutyńskiego! W tym czasie wygraliśmy dwa spotkania, wczoraj z Olimpią Sulęcin, a dziś po pięciosetowym boju pokonaliśmy PSG Stal Nysa. Zapraszamy na podsumowanie dwudniowego turnieju w Lubinie! Pod spodem galeria zdjęć autorstwa Emilii Jankun.

W inauguracyjnym meczu Memoriału zmierzyli się gospodarze z Olimpią Sulęcin. Spotkanie przyniosło sporo emocji, zwłaszcza w trzecim secie, który grany był na przewagi aż 32:30 na korzyść pierwszoligowej drużyny gości. W pierwszych dwóch setach i czwartym inicjatywa była po naszej stronie. Brawa jednak dla Olimpii, która pokazała, że waleczności i energii jej nie brakuje.

Najlepiej punktującym zawodnikiem był środkowy rywali Patryk Szymański, który zagrał świetne spotkanie. Zdobył 14 punktów z ratio +12. Atakował 16 razy, z czego skończył 12 piłek, notując świetną skuteczność 75%. Sulęcinianie zaserwowali w tym meczu aż 7 asów. Po naszej stronie najlepszy był kapitan Wojciech Ferens, który wystąpił w tym meczu na pozycji atakującego. Zdobył 18 oczek, w ataku kończąc 55% piłek.

Olimpia Sulęcin – Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 20:25, 32:30, 20:25)

Olimpia: Polczyk (14), Błażej (3), Szymański (14), Turek (5), Wójcik (11), Cichosz-Dzyga (12), Sawerwain (L), Pogłodziński (L) oraz Nawrot (8), Godlewski (5).

Cuprum: Maruszczyk (14), Gunia (9), Ferens (18), Gierżot (11), Kaźmierczak (12), Stępień (2), Szymura (L).

W drugim spotkaniu memoriału emocji było trochę mniej. Plusligowa drużyna PSG Stali Nysa pokazała swoją siłę i pokonała pierwszoligowego rywala 3:0. Trudno się dziwić, zespół Daniela Plińskiego przygotowuje się właśnie do gry w barażach o pozostanie w PlusLidze, więc musi trzymać formę sportową.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Stali był zdobywca 10 oczek Patryk Szwaradzki, choć trudno jednoznacznie wskazać lidera, gdyż trener Pliński dał szansę wszystkim i na parkiecie pojawił się każdy zawodnik z Nysy. Szwaradzki (atakujący) zaprezentował się jednak najlepiej, bo zaserwował 3 asy i w ataku zanotował świetną skuteczność 88%, kończąc 7 na 8 piłek. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejszy był środkowy Seweryn Lipiński, zdobywca 7 punktów.

PSG Stal Nysa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:18, 25:17, 25:18)

Olimpia: Krysiak (6), Lipiński (7), Nawrot (6), Błażej (3), Szymański (4), Godlewski (6), Sawerwain (L), Pogłodziński (L).

Stal: Zajder (2), Komenda (3), El Graoui (8), Ben Tara (6), M’Baye (1), Kwasowski (4), Dembiec (L) oraz Szwaradzki (10), Dębski (5), Bućko (3), Kramczyński (6), Schamlewski (6), Szczurek, Ruciak (L).

Na drugi dzień przewidziane było jedno spotkanie, w którym podejmowaliśmy PSG Stal Nysa. Obydwie drużyny podeszły do meczu zmotywowane, a trenerzy postawili na swoje najmocniejsze szóstki, toteż od samego początku walka była zacięta. Choć to jedynie towarzyski memoriał dla uczczenia pamięci jednego z założycieli naszego klubu Jana Rutyńskiego, walka trwała do samego końca, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. Po długich pięciu setach triumfowaliśmy, by ten sezon zakończyć zwycięstwem!

W tym meczu mieliśmy dwóch liderów: Wojciecha Ferensa, który zanotował 23 punkty, i Michała Gierżota – zdobywcę 20 oczek. Dobrze zaprezentował się także Jędrzej Kaźmierczak, który w pierwszym secie zastąpił Floriana Krage i pozostał do końca meczu. Natomiast w drużynie PSG Stali Nysa najwięcej oczek zdobył Zouheir El Graoui (13 pkt.), ale niewiele mniej (po 12 oczek) wywalczyli Wassim Ben Tara oraz Kamil Dębski.

Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:23, 15:12)

Cuprum: Waliński (12), Gunia (10), Ferens (23), Krage (1), Gierżot (20), Stępień (2), Szymura (L) oraz Kaźmierczak (7).

Stal: Zajder (1), Komenda (2), El Graoui (13), Ben Tara (12), M’Baye (9), Kwasowski (8), Dembiec (L) oraz Szwaradzki (9), Dębski (12), Bućko (7), Kramczyński (4), Schamlewski (2), Szczurek.

Autorka: Emilia Jankun