Podział punktów w Wieluniu

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

W zaległym meczu 16. kolejki siatkarskiej PlusLigBarkom Każany Lwów podejmował u siebie KGHM Cuprum Lubin. Po wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu 2 punkty zostały w Wieluniu.

Dobry początek naszej drużyny,  zaczęliśmy od prowadzenia (0:3). Jednak po ataku Vasyla Tupchii był już remis (8:8). Pierwszy punktowy blok w meczu postawił Alex Berger (15:16). Dobra seria zespołu Barkom Każany Lwów i gospodarze w decydującej fazie pierwszego seta zbudowali kilkupunktową przewagę (21:18), którą szybko zniwelowaliśmy. Rozstrzygniecie seta, dała dopiero walka na przewagi, która zakończyła się na naszą korzyść po dwóch asach serwisowych Pawła Pietraszko (34:36).

Kontynuując dobrą passę, rozpoczęliśmy drugiego seta od prowadzenia (1:3). Dobry fragment gry Barkomu, także w elemencie zagrywki i gospodarze wyszli na prowadzenie (11:9). Pod koniec partii mieliśmy powtórkę z pierwszego seta, kiedy to Miedziowi musieli gonić wynik (21:18).  Tym razem jednak nie udało się to zawodnikom trenera Ruska i to siatkarze ze Lwowa wyrównali wynik meczu (25:22).

Początek trzeciej partii nie różnił się niczym od poprzednich, kilka dobrych akcji naszych zawodników i wyjście na prowadzenie Barkomu (8:7). Dużo błędów pojawiało się po obu stronach siatki, ale po punktowym ataku Pawła Pietraszko na tablicy wyników był remis (16:16). Stabilna i przede wszystkim skuteczna gra w ataku gości, a także punktowy blok Kajetana Kubickiego dały Miedziowym piłkę setową (22:24). I ponownie as serwisowy Pawła Pietraszko dał nam wygranego seta.

Barkom dobrze wszedł w czwartą partię (5:2). Znakomita postawa w ataku i dobra zagrywka pozwoliła gospodarzom zbudować przewagę (8:3). Siatkarze Barkomu wydawali się zmierzać po tie-breaka, a atak Tupchii dał im wynik (14:6). Set zakończył się po nieudanej zagrywce Jake’a Hanesa. 

Na początku piątego seta znów mogliśmy obserwować wyrównaną walkę (5:5). Przy zmianie stron było (8:7) dla gospodarzy. Skuteczne ataki Hanesa dały wyrównanie w końcówce (13:13), ale to nie wystarczyło, bo atak i as serwisowy Mousse Gueye doprowadziły Barkom do zwycięstwa.

MVP: Luciano Palonsky

Barkom-Każany Lwów – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (34:36, 25:22, 32:34, 25:22, 16:14)

Cuprum: Gelinski (1), Pietraszko (12), Kwasowski (17), Hanes (24), Berger (20), Strulak (11), Masłowski (L), Kubicki (2),

Barkom: Gueye (20), Kovalov (13), Palonsky (28), Shuchrov (7), Tupchii (24), Petrovs (4), Pampushko (L)