Polacy w półfinale MŚ!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Wielkimi krokami zbliżają się finały tegorocznych mistrzostw świata. W grze pozostały cztery najmocniejsze zespoły! Dziś rozegrano ostatnie mecze ćwierćfinałowe, po których stało się jasne, że Polacy staną przed szansą zdobycia trzeciego z rzędu złotego medalu MŚ!

Przed fazę grupową polscy siatkarze przeszli jak burza. Więcej o zmaganiach w grupie TUTAJ. Następnie w 1/8 finału Biało-czerwoni bezproblemowo pokonali Tunezję 3:0. W tym etapie uczestniczyli także dwaj Miedziowi siatkarze: Florian Krage z kadrą Niemiec oraz Illia Kovalov z reprezentacją Ukrainy. Zespół naszych zachodnich sąsiadów odpadł w 1/8 finału po porażce ze Słowenią, natomiast Niebiesko-żółci sensacyjnie pokonali wtedy Holandię 3:0, awansując do ćwierćfinału, gdzie… także za sprawą Słowenii pożegnali się z turniejem.

Polacy trafili natomiast na bardzo wymagającego rywala w ćwierćfinale – kadrę Stanów Zjednoczonych. Mecz trwał długie 5 partii, pełen był zwrotów akcji i emocjonujących końcówek, ale ostatecznie w tie-breaku zwyciężyli polscy siatkarze i nasz szkoleniowiec Paweł Rusek, będący na ławce trenerskiej. Wielkie gratulacje dla całej kadry! W weekend Biało-czerwoni zawalczą o medale.

Półfinaliści: Włochy, Słowenia, Brazylia, Polska

Terminarz meczów MŚ:

Sobota, 10.09, półfinały

Polska – Brazylia (godz. 18:00)

Włochy – Słowenia (godz. 21:00)

Niedziela, 11.09

Mecz o brąz (godz. 18:00)

Mecz o złoto (godz. 21:00)

 

Fot. Volleyball World