Postanowienia noworoczne u Miedziowych

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Nowy rok to zwykle czas postanowień, zmian, określania celów w swoim życiu. Z jakim nastawieniem Miedziowi wkraczają w 2023 rok i czy zrealizowali założenia sprzed roku, spytaliśmy kilku młodszych zawodników. Zapraszamy do lektury! 

Raczej nie robię sobie żadnych noworocznych postanowień. Jeśli chcę coś zmienić w swoim życiu, to staram się to jak najszybciej wprowadzić – mówi Dominik Czerny – W zeszłym roku moim celem było zdać maturę z jak najlepszym wynikiem i z dobrej strony pokazać się na boisku. Te cele zrealizowałem i myślę, że pomimo wzlotów i upadków wszystko wyszło na dobre.

Zarówno Dominik jak i dwaj inni zawodnicy (Kamil Szymura i Kajtek Kubicki) w zeszłym roku mieli okazję zaprezentować się w kadrze Polski na dużej imprezie sportowej. To z pewnością mogą zaliczyć do swoich sukcesów. – Rok 2022 był dla mnie bardzo dobry, ponieważ dostałem powołanie do seniorskiej Reprezentacji Polski. Zaliczyłem swój debiut na boisku, z czego ogromnie się cieszę – mówi Szymura. Kubicki i Czerny zdobyli natomiast srebrny medal mistrzostw Europy U20, które odbywały się we Włoszech. Młody rozgrywający mierzy jednak wyżej. – Nie stawiam sobie żadnych postanowień noworocznych, mam tylko jeden cel. Jest nim wygranie Mistrzostwa Świata U21 – deklaruje Kajetan.

Jędrzej Kaźmierczak stawia natomiast na swój rozwój. – Moim ogólnym celem jest poprawa gry i doskonalenie swoich umiejętności. W zeszłym roku udało mi się sporo elementów poprawić, ale też zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo przede mną. A jako drużyna, mogę powiedzieć, że chcemy zaprezentować się w drugiej części sezonu lepiej niż w pierwszej rundzie – podsumowuje.