Przed nami Memoriał im. Jana Rutyńskiego!

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Koniec marca zapowiada się dla nas emocjonująco. Nadszedł czas, by rozegrać szóstą edycję Memoriału im. Jana Rutyńskiego. Tegoroczna odsłona będzie wyjątkowa, bo uświetni obchody 20-lecia istnienia klubu. Turniej rozegrany zostanie w dniach 22-23 marca.

Wspomnienie Jana Rutyńskiego jest w nas wciąż żywe. Jako jeden z założycieli miedziowego klubu, budował Cuprum Lubin od podstaw. Na początku występował na boisku jako czynny zawodnik czwartoligowej drużyny, ale z czasem postanowił porzucić sportowe ambicje i zbudować profesjonalny klub, mierzący się z najlepszymi. Mocno przyczynił się do rozwoju siatkówki w Lubinie, niestety nie doczekał się pierwszego historycznego meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy, kto go znał, wspomina Jana z wielkim sentymentem. W tym roku, w 20. rocznicę założenia Cuprum Lubin, memoriał będzie dla nas szczególny.

Turniej ku pamięci Jana Rutyńskiego rozegramy w dniach 22 i 23 marca. Nasze zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęły trzy drużyny: plusligowa Stal Nysa oraz dwóch reprezentantów Tauron 1. Ligi: eWinner Gwardia Wrocław oraz Olimpia Sulęcin. Pierwszego dnia zespoły zmierzą się w parach półfinałowych, a dzień później rozegrane zostaną mecze o trzecie i pierwsze miejsce.

Tegoroczny Memoriał odbędzie się przy ogromnym wsparciu Pana Ryszarda Czarneckiego, Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który mocno zaangażował się wraz z Zarządem Klubu w organizację tego ważnego dla nas wydarzenia. Serdecznie dziękujemy.

Terminarz memoriału:

22 marca (poniedziałek):

15:30    Stal Nysa – eWinner Gwardia Wrocław

18:00   Cuprum Lubin – Olimpia Sulęcin

23 marca (wtorek):

15:00    mecz o 3. miejsce

17:30    mecz o 1. miejsce

 

Memoriał zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Transmisję przeprowadzimy na naszych mediach klubowych, zapraszamy do śledzenia miedziowych social mediów.

22-23 marca (poniedziałek-wtorek), HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b, Lubin