Przedostatni wyjazd w fazie zasadniczej

AKTUALNOŚCI, MECZE

Marcowe zmagania PlusLigi zaczynamy od meczu wyjazdowego. Już jutro o godzinie 20:30 zmierzymy się z aktualnym mistrzem Polski i świeżo upieczonym zdobywcą (kolejnego z rzędu) Pucharu Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

Za nami dwutygodniowa przerwa od ligowej gry, bo w ostatnim czasie siatkarskim tematem numer jeden były finały TAURON Pucharu Polski w Krakowie, które miały miejsce w weekend 25-26 lutego. Nasz jutrzejszy przeciwnik był jednym z czterech uczestników tych rozgrywek, a co więcej zakończył je jako triumfator. Grupa Azoty ZAKSA wywalczyła Puchar Polski po raz czwarty z rzędu, a dziesiąty w historii swojego klubu.

Z powodu rozgrywek pucharowych na poprzedni weekend nie była zaplanowana żadna ligowa kolejka. Po trochę spokojniejszym czasie, który przeznaczyliśmy na regenerację i trening, wracamy do gry – a w marcu czeka nas aż 6 spotkań. Nie mniej napięty terminarz mają również kędzierzynianie, którym dodatkowo dochodzą starcia Ligi Mistrzów – najbliższe zagrają zaledwie 3 dni później z włoskim Trentino Volley. My w mniej więcej tym samym czasie będziemy mierzyć się u siebie z Treflem Gdańsk w ramach zaległej 18. kolejki PlusLigi (8 marca, godz. 17:30). Zapraszamy gorąco na to spotkanie!

ZAKSY przedstawiać nie trzeba – choć obecnie zajmuje dopiero 4. miejsce w tabeli, to jeden z pretendentów do mistrzostwa Polski. Jest także faworytem jutrzejszego meczu z nami, ale spróbujemy zrobić wszystko, by pokrzyżować kędzierzynianom plany. Mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle odbędzie się jutro wieczorem o godzinie 20:30. Mamy nadzieję, że będziecie nam kibicować sprzed telewizorów – transmisja na żywo na kanale Polsat Sport.

26. kolejka PlusLigi 2022/2023

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin

4.03 (sobota), godz. 20:30, Hala Azoty, ul. Mostowa 1a, Kędzierzyn-Koźle