Przemysław Smoliński odchodzi z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Przemysław Smoliński reprezentował barwy Cuprum Lubin przez cztery lata. Sezon 2020/2021 był jego ostatnim w miedziowej ekipie.

Środkowy dołączył do naszego zespołu w 2017 roku po dwóch sezonach spędzonych w ówczesnym AZS-ie Politechniki Warszawskiej. Jako zawodnik Cuprum Lubin Smoliński rozegrał 77 meczów. W tym czasie wywalczył 435 punktów, w tym 116 razy zatrzymał rywali na siatce. Zaserwował 18 asów. W tym sezonie Przemek otrzymał jedną statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Było to w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Katowice, podczas którego zanotował 19 punktów, w tym aż 9 razy zablokował przeciwnika. Wynik ten stał się najlepszym rezultatem bloków w jednym meczu w sezonie 2020/2021.

–  Z lubińską drużyną rozegrałem wiele emocjonujących meczów. Zdarzały się wzloty i upadki, ale jako drużyna zawsze motywowaliśmy się i z miesiąca na miesiąc pracowaliśmy jeszcze ciężej. Nie satysfakcjonowały nas półśrodki. Cieszę się, że miałem możliwość w tym czasie grać z wieloma bardzo ambitnymi zawodnikami. Poznałem tu wielu świetnych ludzi, z którymi w przyszłości będę utrzymywał kontakt – mówi Przemysław SmolińskiZ pobytu w Lubinie na pewno zapamiętam Kibiców, którzy są sercem tej drużyny. Za każdym razem dawali z siebie 100% i wspierali nas jak prawdziwi miłośnicy siatkówki – dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. Tylko Oni byli w stanie w nocy przyjechać pod halę, gdy wracaliśmy z wyjazdowego meczu i pogratulować nam zwycięstwa. W tym sezonie bardzo brakowało nam dopingu na żywo – podsumowuje środkowy.

Przemkowi ogromnie dziękujemy za wspólne cztery sezony, sumienną pracę na treningach i zaangażowanie w życie drużyny. Mocno trzymamy kciuki za dalszą karierę i życzymy licznych sukcesów!