Radość, ale i ogrom pracy

AKTUALNOŚCI

Po trzech latach starań jesteśmy w siatkarskim raju. Jakie to uczucie? Pytamy wiceprezesa Tomasza Tycla.

– Radość jest duża, bo przecież staraliśmy się o tą Plus Ligę od trzech lat. Robiliśmy wszystko, żeby awansować do elity. No i w tym roku to się udało. Bardzo się cieszymy, ale widzimy też ile pracy przed nami. Jesteśmy zmobilizowani do jeszcze większej pracy. Już teraz nie możemy się doczekać tych rozgrywek.

Jest chwila na radość i na otworzenie szampana, ale teraz przed władzami klubu ogrom pracy – organizacyjnej. Hala się buduje, a jakie prace w nadchodzących tygodniach przed włodarzami Cuprum?

Musimy budować struktury klubu tak, żeby spełniały one wymogi drużyn grających w Plus Lidze. Tu już jest pełen profesjonalizm i nie ma miejsca na jakieś ewentualne niedoróbki. Trzeba zakontraktować zawodników. Jest przed nami ogrom pracy. Mówiąc o strukturach, to mam tu na myśli wszystkie służby wspomagające zawodników, tak jak fizjoterapeuci, masażyści, odnowa, statystycy, sztab trenerski. To wszystko musi już być na odpowiednim poziomie. Dopiero po oficjalnym przyjęciu nas do Plus Ligi możemy podpisywać kontrakty z zawodnikami, którzy wzmocnią nas w przyszłym sezonie. Pracy jest ogrom, ale do rozgrywek mamy jeszcze trochę czasu. Myślę, że wszystko uda się poukładać na czas.

Kibiców interesują transfery z i do klubu, bo trener Szabelski nie ukrywał, że ekipa w Plus Lidze będzie potrzebować wzmocnień.

Zdecydowanie, wzmocnienia muszą być i takie nastąpią. Rozmawiamy z wieloma zawodnikami, ale trudno tu jeszcze mówić o nazwiskach. Próbujemy dobrać ich tak, żeby tworzyli fajny zespół. Poszukamy też siatkarzy na rynku zagranicznym. Ale chcemy stawiać na młodzież i na zawodników krajowych. Rozpatrujmy różne opcje. Mam nadzieję, że wynikiem finalnym będzie ekipa, która w elicie powalczy o wyższe cele.

Kiedy można spodziewać się pierwszych nazwisk i konkretów? No i czy drużynę budował będzie trener Szabelski?

Na pewno trener Szabelski będzie brał udział w budowaniu drużyny. Natomiast co do wyboru pierwszego trenera jeszcze decyzje nie zapadły. A co do nowych zawodników, to szczegółów należy się spodziewać w najbliższych 2-3 tygodniach.