Walczymy o punkty

AKTUALNOŚCI, BILETY, MECZE

Przed nami kolejne starcie w poniedziałkowy wieczór na własnym terenie hali RCS w Lubinie! W ramach 23. kolejki rozgrywek zmierzymy się z drużyną GKS-u Katowice. Początek spotkania o godz. 20:30.

Historia naszych meczów z zespołem z Katowic jest dość ciekawa. Przez długi czas śląska drużyna nie potrafiła znaleźć sposobu na zwycięstwo z nami. Od roku 2016 (gdy GKS uzyskał awans do PlusLigi) aż do rundy rewanżowej w sezonie 2020/2021 zawsze pokonywaliśmy katowiczan. Ich przełamanie nastąpiło w grudniu 2020 po długim i zaciętym pięciosetowym boju. To był jedyny raz, gdy na naszym boisku w Lubinie triumfował GKS. Na ten moment bilans zwycięstw zdecydowanie jest po naszej stronie i wygląda następująco: 10:3.

Poniedziałkowe starcie będzie niezwykle ważne dla obydwu ekip i z całą pewnością można je określić „meczem za 6 punktów”. W tabeli bowiem znajdujemy się obok śląskiej drużyny z takim samym bilansem punktowym, wynoszącym 20 oczek. Co ciekawe, zarówno my jak i GKS mamy w tym sezonie 4 rozegrane tie-breaki… i wszystkie wygrane.

Mecz z GKS-em Katowice będzie pierwszym spotkaniem w naszych barwach dla nowego rozgrywającego Damiana Czetowicza. Życzymy mu udanego debiutu w PlusLidze i bardzo serdecznie zapraszamy, by nowy tydzień rozpocząć tak jak my, czyli siatkówką! Początek spotkania o godz. 20:30 w najbliższy poniedziałek 6 lutego. Bilety dostępne są jak zawsze na stronie internetowej kupbilet.rcslubin.pl, stacjonarnie w kasie squash hali, a także bezpośrednio przed meczem. Do zobaczenia na trybunach!

Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

23. kolejka PlusLigi 2022/2023

Cuprum Lubin – GKS Katowice

6.02 (poniedziałek), godz. 20:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28B w Lubinie