Wracamy do treningów

AKTUALNOŚCI

Okres świąteczno-noworoczny za nami. Nadszedł czas, by wrócić do pracy i rozpocząć przygotowania do najbardziej wymagającej części sezonu, czyli samej końcówki. W styczniu rozegramy cztery spotkania.

Dziś po południu po raz pierwszy w roku 2021 zawitamy w sali treningowej. – W pierwszych dniach stycznia postawimy nacisk na wdrożenie zawodników w normalny cykl treningowy – zapowiada Bartosz Bielenda, nasz trener przygotowania motorycznego – Później będziemy pracować na wyższej intensywności na siłowni, a następnie postawimy na szybkość. Okres świąteczny na szczęście nie był zbyt długi, żeby wpłynąć negatywnie na dyspozycję zawodników. Myślę, że nie zmieni on dużo w naszej formie – mówi Bielenda.

W styczniu rozegramy cztery mecze. W związku z tym, że mamy na swoim koncie już 18 spotkań, nie musimy się tak spieszyć z powrotem na boisko. Pierwsze starcie po świątecznej przerwie zagramy dopiero 10 stycznia, a rywalem będzie Cerrad Enea Czarni Radom. Następnie czeka nas ponad tydzień przerwy i we wtorek 19 stycznia wrócimy na boisko, by stawić czoła tegorocznemu beniaminkowi PlusLigi. Wyjazdowy mecz ze Stalą Nysa będzie naszym ostatnim zaległym spotkaniem pierwszej rundy. Co ciekawe, półtora tygodnia później rozegramy u siebie rewanż.

Jak wyglądają dalsze plany? Na początku lutego zmierzymy się z MKS-em Będzin i na koniec pozostanie nam trudna przeprawa z Asseco Resovią Rzeszów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskim Węglem.

 

Styczniowy terminarz:

10 stycznia 2021, godz. 20:30  Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom

19 stycznia 2021, godz. 17:30  Stal Nysa – Cuprum Lubin

24 stycznia 2021  Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie

30 stycznia 2021  Cuprum Lubin – Stal Nysa