Z Opolszczyzny na Dolny Śląsk!

AKTUALNOŚCI

W przyszłym sezonie PlusLigi 2023/2024 barwy Cuprum Lubin będzie reprezentował Kamil Kwasowski. Razem z Alexandrem Bergerem i Wojciechem Ferensem będzie stanowił o sile przyjęcia w naszym zespole. 

W PlusLidze Kamil Kwasowski występuje nieprzerwanie od 10 sezonów. Najpierw przez cztery lata bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała, potem po dwa sezony spędził w Radomiu, Katowicach i na końcu w Stali Nysa, w której rok pełnił funkcję kapitana. W poprzednim sezonie rozegrał 32 spotkania, zdobywając w nich 290 punktów. Razem ze swoją drużyną awansował do fazy play-off rozgrywek PlusLigi. 

Kolejny kierunek w jego karierze to właśnie Lubin. – Uważam, że w tym roku Miedziowi tworzą ciekawy projekt, którego chciałem być częścią. Trener Rusek zbudował interesującą drużynę i myślę, że może ona namieszać w lidze – mówi Kamil. 

Na początku swojej kariery Kwasowski występował na pozycji rozgrywającego, jednak z czasem zamienił ją na przyjęcie, na którym z powodzeniem gra do tej pory. Zawodnik jest także wielkim entuzjastą siatkówki plażowej i w swoim dorobku ma liczne sukcesy na boiskach na piasku. Wielokrotnie brał udział w turnieju Plaża Open, gdzie zdobył kilka medali.

Kamil, witamy Cię serdecznie w Lubinie i życzymy udanego sezonu! 

______________________________ 

Kamil Kwasowski

Data urodzenia: 13 września 1990

Pozycja: przyjmujący 

Wzrost: 197 cm 

Zasięg w ataku: 340 cm 

Zasięg w bloku: 325 cm 

Poprzedni sezon: PSG Stal Nysa