Kolejna siatkarska niedziela w Lubinie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Rok 2021 jak na razie układa się dokładnie tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Rozegraliśmy dwa mecze, w których zdobyliśmy 6 punktów, czyli dwa komplety oczek. Przed nami kolejne styczniowe starcie. W najbliższą niedzielę podejmiemy Aluron CMC Wartę Zawiercie w ramach 22. kolejki PlusLigi. 

Do końca fazy zasadniczej pozostało nam 6 spotkań: 4 u siebie i 2 wyjazdowe w Rzeszowie i Kędzierzynie-Koźlu. Na swoim koncie mamy 20 punktów, co daje możliwość walki o wyższą lokatę w tabeli PlusLigi. – Nowy rok zaczęliśmy od dwóch zwycięstw. Mam nadzieję, że uda się nam utrzymać tę zwycięską serię tak długo, jak to możliwe – mówi Nikolay Penchev.

Z zawierciańską ekipą w pierwszej rundzie rozgrywek mierzyliśmy się na wyjeździe. Mecz rozgrywaliśmy w połowie grudnia i wtedy górą byli gospodarze. – W niedzielę będziemy mieć dobrą okazję, żeby zrewanżować się drużynie Aluronu CMC Warty Zawiercie za poprzedni przegrany mecz, zwłaszcza że tym razem gramy u siebie – zapowiada nasz przyjmujący. Dodatkowo zwraca uwagę na mocne punkty w ekipie rywala – Moim zdaniem to drużyna z mocną i stabilną zagrywką. Bardzo dobrze gra też taktycznie. Podczas treningów do niedzielnego meczu skupiamy się przede wszystkim na pracy w bloku i przyjęciu – kończy Penchev.

Najlepiej punktującym zawierciańskiego zespołu jest Mateusz Malinowski. Znajduje się na 10. miejscu ligowej klasyfikacji z dorobkiem 251 punktów. Na szczycie tego rankingu plasuje się nasz atakujący Ronald Jimenez, mający na swoim koncie 350 oczek.

Mecz zaplanowany jest na niedzielę, na godzinę 17:30. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Trzymajcie za nas kciuki!

Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie

24 stycznia (niedziela), godz. 17:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b