Polacy z awansem do 1/8 Mistrzostw Europy

Polscy siatkarze kończą fazę grupową Mistrzostw Europy w Skopje zwycięstwem 3:0 nad Czarnogórą! Tym samym z pierwszego miejsca awansują do 1/8 finału.

Reprezentacja Polski podczas turnieju w Skopje rozegrała pięć meczów, przegrywając zaledwie jednego seta z Holendrami i z kompletem punktów awansowała do 1/8 finału. Mimo rotowania składem przez trenera Nikole Grbicia, cztery na pięć spotkań zakończyły się w trzech setach, a każdy reprezentant Polski dostał szansę pokazania się na boisku.

Mecze z Czechami i Macedonią Północną nie sprawiły Polakom większych problemów. Najtrudniejszy okazał się natomiast pojedynek z reprezentacją Holandii, bo aby wygrać biało-czerwoni potrzebowali aż czterech setów.  W trakcie meczu z Danią mogliśmy zobaczyć wiele spektakularnych akcji, zakończenie drugiego seta wynikiem (25:9) oraz Wilfredo Leona wyrównującego swój rekord świata w  zagrywce z prędkością 138km/h. Po tym triumfie Polacy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i ze spokojem mogli rozegrać ostatni mecz z Czarnogórą. Ze zwycięstwa cieszyli się już po 60 minutach gry, bo tyle czasu potrzebowali Polacy, aby pokonać przeciwnika.

W środę wieczorem zakończyły się wszystkie turnieje grupowe tegorocznych ME, które wyłoniły 16 najlepszych zespołów m.in. Francja, Włochy, Polska, Serbia i Niemcy. Rywalizacja o fazę finałową przenosi się do Włoch i Bułgarii, a początek zmagań już w piątek.

Na mecz Polaków będziemy musieli trochę poczekać. Biało-czerwoni na boisko wyjdą dopiero w niedzielę (10 września). W 1/8 finału zmierzą się we włoskiej Bari z reprezentacją Belgii.