Zasady sanitarne podczas meczów siatkówki w nadchodzącym sezonie

AKTUALNOŚCI

Już jutro czeka nas wielki dzień, czyli start sezonu 2020/2021. Tegoroczna edycja rozgrywek będzie jednak zupełnie inna niż wszystkie pozostałe. Z pewnością na długo zapamiętamy realia, w jakich przyjdzie nam się spotkać w halach. Niemniej wszyscy przybędziemy do nich spragnieni siatkówki i meczów dwa razy bardziej niż zazwyczaj. Poniżej przedstawiamy Wam – kibicom – najważniejsze informacje, jakie powinniście wiedzieć, przychodząc na nasze mecze.

 

PAMIĘTAJMY, TO NASZA WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. POZOSTAŃMY ZDROWI.

#MIEDZIOWISĄZDROWI

Pandemia koronawirusa, który rozprzestrzenił się na całym świecie w ekspresowym tempie, dała się we znaki wszystkim branżom i gałęziom gospodarki. Nie ominęła swoim zasięgiem również branży sportowej. Z początku wszystkie mecze zostały odwołane, a siatkówka została uznana za najbardziej niebezpieczny sport pod względem COVID-19.

Teraz nie ma zagrożenia, że sezon się nie odbędzie. Wszystko jest już zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. W halach będą jednak obowiązywać pewne reguły i ściśle określone zasady reżimu sanitarnego.

Przechodzimy do internetu

Zdajemy sobie sprawę, że zawsze wielu z kibiców bilety kupowało w kasach przy wejściu. Wiemy, że papierowy bilet to pamiątka. Przez sytuację epidemiczną jesteśmy jednak zmuszeni w całości przenieść się do internetu. Sprzedaż wejściówek na domowe spotkania będzie się odbywać WYŁĄCZNIE DROGĄ ELEKTRONICZNĄ. Wszystkie kasy przy hali RCS będą zamknięte. Bilety będzie można kupić niemal do ostatniej chwili. Sprzedaż internetowa zamknięta zostanie na 15 minut przed rozpoczęciem meczu.

W związku z dość niepewną sytuacją, w tym sezonie NIE SPRZEDAJEMY KARNETÓW.

W maseczce i w odstępach

Zgodnie z zaleceniami ligowymi oraz sanepidowskimi, do hal będzie wpuszczana mniejsza liczba kibiców. Dodatkowo, co drugie miejsce w rzędach i co drugi rząd na trybunach będą wyłączone ze sprzedaży. Kibice będą zobowiązani do posiadania MASECZEK, zakrywających usta i nos, oraz zdezynfekowania rąk środkiem na bazie alkoholu przy wejściu do hali. Dodatkowo, w hali będą znajdowały się punkty, w których będzie można odkażać ręce w czasie widowiska.

Wokół boiska zostanie utworzona „strefa 0”, która będzie obejmować obszar boiska plus dwa metry dookoła, dlatego też dolne trybuny będą wyłączone ze sprzedaży. Zapraszamy Was jednak na trybuny górne. Zgodnie z zaleceniami ligi, jakikolwiek kontakt kibiców z zawodnikami i sztabem szkoleniowym będzie niestety zabroniony. W bólem serca musimy również poinformować, że nie będą się odbywać żadne konkursy i zabawy z publicznością, wymagające bezpośredniego kontaktu.

Wejście i wyjście

Kibice wchodzić do środka będą innymi drzwiami, a wychodzić innymi, by możliwie najskuteczniej uniknąć kontaktu z innymi. Kibice wpuszczani będą z przodu hali wejściem po lewej stronie, natomiast wyjście będzie odbywać się drzwiami po stronie prawej. Dodatkowo, przy wejściu każdy kibic będzie miał zmierzoną temperaturę bezdotykowym termometrem. Jeśli będzie ona wyższa niż 37,8 stopnia Celsjusza, osoba nie zostanie wpuszczona do środka.

Do zobaczenia w hali!